| sarfwall a întrebat:

Reguli biliard. Care este faza cu daca iti raman toate cele 7 bile alte tale sparte/pline si adversaru si-a bagat toate 7 bilele si ii mai ramane neagra nu mai trebuie sa o mai bage ca a castigat meciu. E adevarat eu nu am gasti aceasta regula poate cine o stie sa mi-o explice si mie sau sa mi-o arata sau sa imi zica ca nu exista asa regula. Cica se numeste regula celor 7 bile. Daca nu ai bagat nici una din cele 7 bile ale tale si adversaru lea introdus pe ale sale si mai ramane neagra nu o mai baga caci a castigat meciu.

1 răspuns:
| PeanutsAdri a răspuns:

Asa e. Sau tu, daca la inceputul meciului cand spargi manunchiul de bile, intra in oricare buzunar bila neagra ai castigat! dar numai bila neagra! Daca intra si alta bila ai pierdut meciul. Si regula celor 7 bile este adevarata! Nu mai este necesar sa introduci bila neagra daca tu ai bagat bilele tale iar adversarul nu a bagat niciuna. Bafta