| MadalinaIancu a întrebat:

Relatia mea a durat vreo doi ani si cateva luni doar. Acum cateva zile, ne-am certat din cauza ca de la o vreme, eu observasem ca lui nu ii mai placea sa isi petreaca timpul cu >mine prefera sa se joace (online), aproape ca facuse un scop in viata dintr-un joc pe calculator, iar noi ne vedeam doar cateva minute si atat. Daca ii ziceam ca vreau sa mai stam impreuna, imi spunea ca nu avem timp, pentru ca a inceput sesiunea sau ca are treaba pe joc, sau ca nu stiu ce... Serile trecute nu am mai putut si i-am reprosat toate astea. Ne-am certat urat. Eu am plans mult, mi s-a facut rau apoi. El era extrem de nepasator.Ma gasea tot pe mine vinovata. Si apoi a inceput sa-mi invoce niste motive absolut absurde pentru care nu ii place sa isi mai petreaca timpul cu mine. A doua zi m-a sunat. M-a intrebat daca am hotarat cumva sa nu mai vorbesc cu el, reprosandu-mi de ce nu i-am dat mesaj cand m-am trezit! I-am zis ca nu am hotarat nimic, doar ca vreau sa avem o discutie serioasa dupa ce isi da examenul. Urmatoarea zi, am vorbit foarte putin, in prima parte a zilei prin cateva mesaje seci, scurte si la obiect, iar timp de vreo opt ore nu ne-am mai cautat, pana cand mi-a dat el un mesaj pe la miezul noptii in care imi spunea ca intelege din comporta,mentul meu ca nu il mai vreau langa mine. I-am spus ca mi-am dat sema din discutia de zilele trecute ca el nu mai are sentimente pentru mine si ca e mai bine sa ne oprim aici. M-a sunat si timp de vreo doua ore a incercat sa ma convinga sa ne impacam, sa nu ma despart de el, spunandu-mi ca,,va incerca" sa petreaca mai mult timp cu mine si sa nu mai stea ata de mult pe jocul ala. Dar din vocea lui, mi-am dat seama ca facea asta nu pentru ca isi dorea el, ci sa nu ne despartim, cel putin nu acum, pentru ca mi-a zis si cand ne-am certat,,,ca nu e momentul" acum pentru ca suntem in sesiune. Asa ca, desi ma durea cumplit, i-am zis ca e mai bine sa ne despartim si ca de data asta nu ne vom mai impaca - noi am mai trecut prin astfel de momente. Cum se facuse tarziu, mi-a zis ca ma suna azi ca sa mai vorbim. I-am zis ca nu are rosty, ca decizia e luata si ca nu ma voi razgandi. Astazi nu m-a cautat deloc. In urma cu cateva ore, am fost sa ii duc ceva ce ramasese la mine si sa imi iau si eu cateva lucruri pe care le aveam la el. Mi-a deschis, i-am zis de ce am venit, m-a >intrebat,, nu te-ai razgandit?" zambindu-mi, iar eu i-am zis ca nu. Mi-a >zis,, bine, cum vrei tu", si dupa ce mi-am luat lucrurile, am plecat. Asta a fost tot. Desi nu ma iubeste, credeti ca il doare macar putin despartirea asta? Crdeti ca ma va cauta? Eu ard pe dinauntru, ma doare cumplit, dar i-am spus si lui, nu pot acceapta sa stau langa o persoana care nu ma mai iubeste, care sta cu mine doar din obisnuinta! Ori daca el nu mai vrea sa isi petreaca timpul cu mine, e evident ca nu ma mai iubeste. Stiu ca e mai bine sa nu ma mai caute si nu cred ca o va mai face, sunt sigura ca nu ma va mai cauta, dar voi ce credeti? Multumesc

6 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Nu inteleg de ce spui ca nu vrei, cand tu de fapt vrei. Chestia asta se numeste orgoliu, si nu este ok.

Lui, ca barbat, ii este greu sa admita cat de mult te iubeste. mai ales la o varsta "adolescentina"

Am fost cu un astfel de baiat 3 ani si stiu cum este. El, in final, si-a dat seama si mi-a recunoscut si mie cat ma iubeste, dar eu am plecat de langa el tocmai pentru ca ma saturasem, iar cand si-a dat el seama, fiind prea tarziu sa ma intorc.

Mai asteapta, vezi cum se comporta si ia decizia corecta pentru tine. O s-o simti singura!

| Miky1 a răspuns:

Asta se intampla cand te bagi intr-o relatie cu un barbat imatur.Probabil avea pasiunea asta dinainte, sunteti copii doar.Multe relatii s-au stricat din counter stryke..Lasa-l,ia un barbat adevarat, care sa te scoata in oras, la plimbari in aer liber, in club.Si ai grija sa nu mai fie un copil.

Răspuns utilizator avertizat
| Geno a răspuns:

Te va cauta cand nu va mai avea ce ****. in aceeasi situatie is si eu, dar nu trebuie sa ne injosim pentru cineva care nu meritaoh go on.Si daca te cauta sigur va avea un interes..altfel nu.