| Andrei4k33 a întrebat:

Salut! As vreau sa cer și eu o părere aici. Am întâlnit o tipa pe un site de dating și am vorbit cu ea timp de 2 săptămâni. Conversația de la bun început a fost bazată pe conotatii sexuale, ne-am trimis amândoi poze mai indecente, chestii de genul. Tipa locuiește in același oras cu mine și eu i-am propus sa ne întâlnim sa facem ceva mai mult. Ea m-a invitat mâine la ea însă am o oarecare reținere. Chiar dacă tipa pare super ok, vorbește frumos, la început s-a lăsat mai greu și asa mai departe mi se pare ca arata foarte bine, plus ca ea are 25 de ani, iar eu i-am zis ca am 20 in condițiile in care eu abia luna viitoare împlinesc 18, dar arat mult mai matur. Mă tentează sa merg pentru ca tipa arata foarte bine, dar as vrea sa îmi dați niște sfaturi, ce as putea sa o întreb înainte sa merg ca sa îmi dau seama ca nu e teapa? Sau la ce sa fiu atent? Dar totodata sa nu para evident și in cazul in care tipa chiar e reala sa o fac sa se simtă prost. Mulțumesc!

10 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

E foarte nasol ca o minți. Din start pică toată treaba. Dai teapa, primesti teapa, cam așa e corect. Tie ți-ar conveni sa o faci cu o tipa care minte in legătura cu vârsta ei și sa afli apoi după? Te aștepți de la altii sa fie corecți dar tu nu ești happy Atât am de zis.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate fi o mare capcană, ai vazut o sau doar v ati scris mesaje? Ai spus ca ai întîlnit o tipă, a intîlnii presupune a o vedea față in față, nu prin intermediul calculatoruluyi, deci este clar voi nu v ati vazut ca daca ea te vedea i si dadea seama ca nu ai 20 de ani si nu se mai incurca cu tine, in orice caz daca vrei sa faci dragoste cu ea sa ai prezervativ ca fata sigur nu este virgină poate practică videochat si or fi trecut destui prin patul ei, si bani sa ai daca cumva este o prostituata si la final vrea bănuti, de unde i dai?

| ania a răspuns:

Daca nu esti intrresat sa ai o relatie csre sa duca la casatorie mai bine las- o in pace.

| Silviu0792 a răspuns (pentru ania):

Sunteti de o prostie iesita din comun, aveti un fix cu casatoria, ma si mir de ce coronavirus nu se atinge de oameni prosti, aveti noroc din punctul asta de vedere ....sunteti BOLNAVA LA CAP dvs

| mihai69 a răspuns:

Regula de aur în astfel de cazuri e să vă dați întâlnire într-un loc public.

| Saiko10 a răspuns:

Nu te du in mijlocul padurii baneasa la 12 noaptea ca nu iese bine, pentru tine.

| Silviu0792 a răspuns:

Nu ai conversat cu ea pana acum prin apel video >)? daca NU, eu zic sa stai potolit ca nu se stie cine e in spatele acelui cont .....eu am patit cu unu conversam pe email si nu vroia sub ruptul capului sa dea un apel video ( era scammer sa ii platesc bilete de avion sa vina in Romania ) dar si la tine e cu semne de intrebare daca tot te duci sa fii bun pe bataie MAI STII?

| 69GRIMMJOW69 a răspuns:

Dacă nu ai verificat pe apel video stai parcat. primul lucru care îl faci e sa te asiguri ca vorbești cu persoana din poză. Plus in caz ca totul e credibil dati-va o întâlnire fată în fată să vă Cunoaște-ți întâi în persoană după dacă totul pare ok mergi mai departe

| Homoerectus a răspuns:

Deci locuiește în același oraș cu tine dacă vrei să îți dai seama du-te la fiecare om din oraș și întreabă-i dacă știe cine este sigur poți întreba tot poporul dacă este nevoie.

| Madoarea26 a răspuns:

Dude si fa ce poti. XD