| anonim_4396 a întrebat:

Relatii la distanta, pierdere de timp?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna dimihappy uneori da, alteori nu, poate daca puneai intrebarea asta acum vreo 20 ani raspunsul era categoric DA, astazi din pacate, toti vor sa isi vada visul inplinit si bifarea in agenda la categoria: Si pe asta am prostito si a cazut la orizontala, deci sunt tare...cam pe aceasta varianta se merge acum, relatia la distanta tine doar daca esti casatorit, logodit, si esti nevoit sa pleci o perioada din tara in interes de serviciu, altfel nu mai tine relatia la distanta, si nu cred ca ma insel, am vazut multe la viata mea si stiu ce fel judeca tineretu in ziua de azi, cu scuzele de rigoare ca nu as vrea sa jignesc pe nimeni, dar asta este crudul adevar.sad

26 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De cele mai multe ori pierdere de timp!
Pa, pa.

| AliceHappyGirl a răspuns:

Depinde. Daca cei doi sunt seriosi si se iubesc cu adevarat, cu siguranta nu este o pierdere de timp.

| alylove15 a răspuns:

Da...adica cu persoana acea te poti vedea 1-2 ori sau chiar niciodata

| Dennys1521 a răspuns:

In 97% din cazuri dalaughing

| pwp a răspuns:

Da,pierdere totala!

| Byankaa66 a răspuns:

Da, mai ales daca e vb de mii de km.( ex Romania Italia). Am avut o relatie de genul acesta in care ne vedeam timp de o luna o data pe an (vara) si uneori mai venea si iarna de sarbatori dar degeaba ca nu a mers, pe acolo mai era cu una, deci nu`ti pierde timpu degeaba oh go on.

| Abcdefg123 a răspuns:

Am facut un an cu prietenul meu acum cateva zile si ne " despart " 60 km. Ce-i drept, nu ne vedem foarte rar, dar nici prea des.
Si vorba aia " mai rarut ca-i mai dragut ". Cand e langa tine zi de zi, te poti plictisi; dar asa pretuiesti fiecare moment cand va intalniti. E mai frumos. Parerea mea happy

| FrunzaDeToamna a răspuns:

Eu am 1 an si 5 luni de cand sunt cu un baiat eu sunt in rom si el in sp ne int vara dar merge relatia nu ne certam si avem incredere unul in celalalt nu stiu cum e la voi dar la noi mergebig grin

| AbysWallker a răspuns:

Clar

| friday a răspuns:

Depinde.Daca nu e genul ala "pe mess". Adica sa-l/sa o fi vazut macar odata.
Eu zic ca tine, depinde cat de des va vedeti si cat tineti unul la altul. Vorba aia : Povestea noastra : il iubeam, ma iubea, pana a venit o c*rva si a stricat totul.

| Lexycesium a răspuns:

Da!

| Oanny a răspuns:

Daca e o pierdere de timp, asta tine de voi.Ca sa aveti o relatie la distanta asta implica foarte multa incredere unul in celalalt.Sa incercati sa va vedeti uneori.Au existat si cazuri in care aceste relatii s-au terminat cu(virgula) casatoria.Dar trebuie sa constientizati si ca asta doare deoarece nu puteti fi unul langa altul atunci cand aveti nevoie. Oricum incearca, merita sa incerciwinking

| Shammal a răspuns:

Sunt de acord cu relatia la distanta daca ai invata sa te teleportezi si sa comunici telempatic big grin si nu glumesc tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu neaparat.Luna asta fac cu iubitul meu un an de cand suntem impreuna si d un an nu ne-am mai vazut.Si am rezistat atata timp pentru ca ne iubim.Nu stiu cand ne vom revedea, sper ca anul astasad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@caramela, da, cam asta e mentalitatea de acum straight face, sa ai cat mai multe fete la dosar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Deya, si la mine e liniste si pace laughing, mai ales ca nu's intr'o relatie la distanta sau de orice fel. Eram curioasa de parerea voastra.

| Donatello a răspuns:

Da. Cred ca e pierdere de timp. Ai putea avea pe cineva aproape cu care sa vorbeti mai des

Hei.nu imi place cui ai dat fundita.

Si sa stii ca sunt si cazuri cand relatie la distanta va ramane dragoste pentru toata viata.Eu acum 10 luni jumate am cunoscut pe CINEVA pe internet, ne-am inteles inca de la inceput si am intampinat o gramadaa de probleme, insa nu stiu daca noi ne-am certat pe bune vreodata.Nu ne vazusem niciodata,doar la web, iar de Craciun am avut cele mai frumoase zile, impreuna.in sfarsit dupa 10 luni am fost impreuna, cei drept doar o saptamana.dar nici o viata nu ar fi de ajuns.Si sunt mai mult decat sigura ca intr-un sfarsit vom fi impreuna pentru TOTDEAUNA.; x

| anonim_4396 explică (pentru (¯`·._) Íñ†rèbârï grèšï†è (¯`·._)):

Nici eu nu ma certam cu " partenerii " din relatii la distanta pentru ca pur si simplu nu avea cu ce sa ma deranjeze.
Ca sa ma enervezi pe mine trebuie sa nu fi punctual si in cazul relatilor pe internet cuvantul asta nu prea exista, doar daca eram eu in limba dupa el si vreiam sa vorbesc cu el la ora fixa.
Cati ani ai?

| dark4you a răspuns:

Eu am de ceva o relatie la
distanta si zic ca...atata timp cat va iubiti, sigur nu e pierdere de timpwinking

| mihnutyiuk a răspuns:

Daca iti place asa de mult de un baiaat trebuie sa ai o relatie la distanta dar ar trebui sail intrebi daca nu sar putea sa fie prea tarziu love struck deci eu zic ca nu este opierdere de timp daca aveti mesul celuilalt sa nr de tel sau potae daca va mai intalniti alt fel da este ofoartye mare pierdere de timp

Sper ca te-am ajutat:X:*
Bafta!:X

| roby7655 a răspuns:

O totala pierdere de timp, si crede-ma ca din pacate am avut vreo 4 experiente esuate! Face to face and Ok! O zi buna!

| brun3tzyk21 a răspuns:

Foarte mult timp se pierde, eu am pierdut 5 ani din viata!crying asa ca vb aia, unu/una din orasul tau ca sa fii mai sigur,in ziua de azi nu se mai merita mai nimic,in ziua de azi baieti astia vor cam multe de la o fata. Mai nou acum e la moda, fetele sa se duk la produs, prin cluburi si baieti stau aksa, sau se duc prin cluburi droguri, femei si altele si noi femeiile facem tot ce se poate sa fie bine, deci, nu se mai merita mai nimic in ziua de azi!

| anonim_4396 explică (pentru brun3tzyk21):

Si ati stat 5 ani fara sa va vedeti :-s?

| CelDinIntuneric a răspuns:

Intr-un fel da mai bine ti-ai gasi una din orasul / satul tau vei fi mai aproape de ia sa ii zici ce simti! Funda?

| CelDinIntuneric a răspuns:

Intr-un fel da pentru ca nu esti aproape de persoana iubita mai bine ti-ai gasi una din orasul / satul tau vei fi mai aproape de ia sa ii zici ce simti! FUNDA?