| 19Martinel98 a întrebat:

Repost in speranta unor raspunsuri care ma vor lamuri si pe mine.
Salutare. In ultima vreme ma framanta tot mai tare o perspectiva pe care am capatat o datorita mai multor lucruri pe care le am vazut. Am ajuns intr-un punct in care vad femeia doar ca pe un obiect. Sa va spun si de ce. Zilnic ma plimb prin oras si vad fete ce sunt abordate si isi dau numarul de telefon in maxim un minut, iar in cateva zile deja fac sex(stiu pentru ca prieteni de ai mei fac asta si reusesc sa agate foarte usor). Vad, in telefoanele prietenilor mei, cum fetele se lasa pozate/filmate cand fac oral. Vad cum unele trimit poze altor baieti, cu ele goale, ca sa i atraga sa le reguleze. Vad fete care admira, venereaza, iau apararea, danseaza in videoclipurile unor baieti care considera femeile si canta despre ele cum ca sunt doar niste zdrente. Vad fete care se pozeaza aproape goale pe insta, unele au si profil de "babygirl". Vad fete ce se imbata in cluburi si si o trag cu cine apuca. Vad fete disperate dupa baieti care fac orice ca sa i atraga, chiar si un oral dupa blocuri. Am prieteni care mi spun mereu "hai la mine, am vin, o chem pe una, vine cu prietena ei". Sau sunt atatea melodii care considera femeile doar niste obiecte sexuale in care canta si ele. Vad fete ce se avanta in relatii doar de dragul de a avea o relatie. Mi se spune des "fa ti o prietena", "de ce nu ai o prietena", cu o usurinta de parca a mi face o prietena e ca si cum mi as lua o pereche de ciorapi pe care ii folosesc un timp apoi ii arunc ca pe niste carpe. Nu inteleg ce se intampla cu mine. Pana acum cateva luni iubeam femeile, mult de tot, voiam cat mai multe, nu neaparat pentru sex. Ma simt foarte bine langa o prezenta feminina, imi place port o conversatie cu o fata, sa o admir, sa i aflu parerea despre diferite chestii moderne. Dar acum nu pot s o mai vad ca inainte, nu pot. Pentru mine e doar un obiect. Spuneti mi ce se intampla cu voi, de ce vreti independenta, egalitate sau respect cand aproape toate faceti chestiile scrise mai sus. De ce va place sa fiti tratate ca niste obiecte.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mai baiete, nu stiu de pe ce planeta vii tu, dar te asigur eu, ca alea de pe marginea soselei, care fac trotuarul pe cativa lei, nu sunt bogate si nu traiesc regeste, dimpotriva, sunt moarte de foame, de aceea sunt dispuse sa faca sex, cu oricine le da un banut.
Si nu sunt extrem de multe, iarasi o generalizare eronata.
Incearca sa mai iesi din sfera curvelor, prostitutiei, a filmelor porno, a fotografiilor cu tenta sexuala, ca numai aici te invarti din cat vad si scrii. Traiste-ti o viata reala, du-te la munca, munceste cot la cot cu o fata reala si cinstita si vei vedea viata diferit, vei vedea ca exista femei serioase cu miile, femei care vor o relatie reala, cu un barbat real, nu cu papitoi ori cocalari.
Cand te invarti prin medii sumbre si degradante, este normal sa dai numai de scursura societatii.
Iesi la lumina, plimba-te ziua pe strazi, cand ies fetele normale si vei vedea ca sunt imbracate adecvat, ca vorbesc frumos si se comporta frumos.
Mai lasa instagramul, ca-i pentru copilasi care se urmaresc unul pe altul si fa-ti viata reala, ia-ti de munca, cum spuneam, cauta-ti o colega de munca si iesi cu ea si vei vedea cum viata ta se va schimba in totalitate.
Esti dus cu pluta baiete din cate vad, ai trantit o fraza care confirma asta.
"Sunt cel mai complet om de pe planeta, din univers chiar".
Daca tu esti cel mai complet si normal om de pe planeta, atunci noi toti suntem alieni.
Tu traiesti in lumea ta, baiete, una imaginara si nici macar nu esti constient de ea.
Nu te mai uita la videoclipuri pe care nu le intelegi si mai lasa pornografia, macar pana mai cresti si intelegi despre ce-i viata asta, ca-n capusorul tau s-au amenstecat toate.
Vad ca tuturor care ti-am raspuns aici, ne spui ca nu intelegem noi nimic... dar tu esti "cel mai normal si perfect de pe planeta asta", ceea ce confirma de fapt, ca avem de aface cu un om "special", pe care, de obicei il tinem sub cheie, in case speciale, ca sa-l prezervam happy

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca-i o genealizare prosteasca. Nu toate suntem curve si nu toate vrem sex, doar cele pe care le adunati de pe marginea soselei.
Esti atat de limitat, incat nici macar atata lucru nu pricepi, ca ceea ce aduna prieteni tai de pe strada, sunt prostituate, care se lasa chiar si fotografiate, daca le platesti bine.

| 19Martinel98 explică (pentru Violleta2022):

Intr adevar am spus ca vad toate femeile doar ca pe niste obiecte, dar nu le tratez si in felul acesta.
Din pacate afirmatia ta "doar cele pe care le adunati de pe marginea soselei" este total eronata. Majorotatea fetelor "de pe marginea soselei" de care zici sunt fete cu parinti ce au bani multi si duc o viata regeasca. Problema este, si ma repet, ca sunt extrem, dar extrem de multe.
Ai Instagram? Daca da, iti garantez ca vei vedea multe fete de genul acesta ca posteaza poze cu fundul si sanii la vedere, si nu genul de poze in costum de baie si la plaja. Sau chiar fete de se promoveaza ca fiind angajate la studiouri de videochat. Astea s fetele de care spun, abordate pe strada ce se *** imediat sau trimit poze nud tuturor ssu se lasa filmate cand stii tu.
Eu sunt limitat? Haha. Nu. Probabail tu esti. Eu nu s. Te asigur. Sunt cel mai complet om de pe planeta, din univers chiar. Nu e nevoie sa ma insulti pentru o parere ce mi am format o din cauza multitudinii de exemplare ce fac parte din categoria persoanelor dd sex feminin.

| 19Martinel98 explică (pentru Violleta2022):

Si inca ceva. Din cauza acestor specimene am fost intr o depresie ce a durat cativa ani. Pentru ca vedeam altfel toate femeile. Credeam ca toate se respecta si viata era roz. Eram copil. Nu eram constient ca lucrurile vor evolua in halul asta. Uita-te si la videoclipuri muzicale de la noi sau din afara sa le vezi pe asa zisele "femei" ce se dezbraca si se sparg acolo. Nu mai zic ce se intampla off camera. "Foamea de bani si atentie e asa mare." Asta e rapunsul pe care l am descoperit chiar acum.

| GrecuMariaaa a răspuns (pentru 19Martinel98):

Ce femei se dezbraca in videoclipuri muzicale? Eu nu am vazut nici una goala pusca. Sa porti haine mulate si sa ti pui corpul in evidenta nu inseamna ca esti curva ci sexy. Goale, goale, nu sunt! Sunt tinere, vrei sa se imbrace in calugarite? Lasa ca sani la vedere erau si in secolul XVIII, cand se purtau rochiile cu crinolina si corsetele. Daca nu apreciezi curul macar apreciaza orele petrecute la sala. laughing)
Nu e mare diferenta intre ce vezi la mare si ce vezi in videoclipurile alea ale tale pe care le consideri tu vulgare.
Cred ca dramatizezi prea mult.
Si faptul ca o fata pozeaza mai provocativ nu inseamna ca este usuratica si ca nu se respecta.
Nu prea am auzit de fete care sa schimba baietii. Mai mult voi sunteti cei care profita de naivitatea si dragostea unora dintre noi.
Si voua trebuie sa va fie rusine. Daca o fata iti trimite o poza cu ea in sutien, nu o arati prietenilor, vecinilor, parintilor. Pastrati si voi confidentialitatea! Iti dai seama ca fetele trimit pozele respective baietilor stiind ca ei sunt iubitii lor si numai EI le vad, nu?

| 19Martinel98 explică (pentru GrecuMariaaa):

Nu intelegi nimic. Ma obosesc degeaba sa caut raspunsuri sau sa gasesc oameni normali.
N aveti decat sa continuati sa fiti toti niste obiecte sau marionete.

| 19Martinel98 explică (pentru Violleta2022):

Renunt de tot. Mi am pierdut de tot speranta ca poate mai e cineva cat de cat ca mine.
Fie cum spui tu, dar iti garantez ca te inseli rau, dar rau de tot cu ce ai spus acolo. Habar n ai, nu esti la curent cu nimic, nu esti constienta de ceea ce e in jurul tau.
Raman la ceea ce stiu si mi am confirmat eu singur cu dovezi clare.
Si nu, nu s dus cu pluta. Am fost, sunt si voi fi cel mai complet om din univers.
Imi voi trai realitatea mea care e cea reala, nu fictiunile in care traiti toti.
La revedere.

| Violleta2022 a răspuns (pentru 19Martinel98):

Esti doar in imaginata ta cel mai complet om din univers, ca-n viata reala, este nu esti, tocmai de aceea esti singur, pentru ca oamenii te vad cat esti de diferit si prefera sa te ocoleasca.
Baiete, te sfatuiesc spre binele tau sa mergi la un psihiatru pentru invetsigatii.
Este clar ca traiesti intr-o lume ireala, daca esti incapabil sa afci diferenta, fata de cea reala.
Eu o traiesc pe aia reala, am un sot, o casnicie fericita, copii mai mari ca tine, o viata linistita si cat se poate de reala.

| 19Martinel98 explică (pentru Violleta2022):

Si inca ceva, ca sa primesti si tu un soc major exact cum mi am primit eu.
"Toate femeile sunt doar niste obiecte pentru sex, o rasa inferioara atat. Iar barbatii sunt doar niste obiecte conduse in primul rand de instinct, nu de ratiune si sunt si ei o rasa inferioara."
Tocmai de aceea eu am fost, sunt si voi fi mereu unic. Pentru ca mi gestionez perfect ratiunea cu instinctul.
Si cu asta am incheiat orice discutie la aceasta intrebe.

| 19Martinel98 explică (pentru Violleta2022):

Nimic nu e real din ceea ce vezi sau simti. Totul e o minciuna. Esti o sclava in familie, nu realizezi, iar toti ceilalti sunt la fel ca tine, visatori.
N am nevoie de psihiatru, doar oamenii slabi si ratati apeleaza la ei.

| Violleta2022 a răspuns (pentru 19Martinel98):

Sunt total de acord cu tine, esti unic, pentru ca nu esti normal baiete!
Cat priveste rasa inferioara, ai dat cu batul in balta, maia les cand dai peste femei cu IQ-ul mult mai mare ca al unui barbat.
Dar asta este un subiect pe care nu-l pot discuta cu un retardat mental, ca-ti afce rau, dupa cum observ.

| Violleta2022 a răspuns (pentru 19Martinel98):

Baiete, chiar ai nevoie sa mergi la un pshiatru, ca nu esti bine deloc!

| Violleta2022 a răspuns (pentru 19Martinel98):

Mai baiete, nu stiu de pe ce planeta vii tu, dar te asigur eu, ca alea de pe marginea soselei, care fac trotuarul pe cativa lei, nu sunt bogate si nu traiesc regeste, dimpotriva, sunt moarte de foame, de aceea sunt dispuse sa faca sex, cu oricine le da un banut.
Si nu sunt extrem de multe, iarasi o generalizare eronata.
Incearca sa mai iesi din sfera curvelor, prostitutiei, a filmelor porno, a fotografiilor cu tenta sexuala, ca numai aici te invarti din cat vad si scrii. Traiste-ti o viata reala, du-te la munca, munceste cot la cot cu o fata reala si cinstita si vei vedea viata diferit, vei vedea ca exista femei serioase cu miile, femei care vor o relatie reala, cu un barbat real, nu cu papitoi ori cocalari.
Cand te invarti prin medii sumbre si degradante, este normal sa dai numai de scursura societatii.
Iesi la lumina, plimba-te ziua pe strazi, cand ies fetele normale si vei vedea ca sunt imbracate adecvat, ca vorbesc frumos si se comporta frumos.
Mai lasa instagramul, ca-i pentru copilasi care se urmaresc unul pe altul si fa-ti viata reala, ia-ti de munca, cum spuneam, cauta-ti o colega de munca si iesi cu ea si vei vedea cum viata ta se va schimba in totalitate.
Esti dus cu pluta baiete din cate vad, ai trantit o fraza care confirma asta.
"Sunt cel mai complet om de pe planeta, din univers chiar".
Daca tu esti cel mai complet si normal om de pe planeta, atunci noi toti suntem alieni.
Tu traiesti in lumea ta, baiete, una imaginara si nici macar nu esti constient de ea.
Nu te mai uita la videoclipuri pe care nu le intelegi si mai lasa pornografia, macar pana mai cresti si intelegi despre ce-i viata asta, ca-n capusorul tau s-au amenstecat toate.
Vad ca tuturor care ti-am raspuns aici, ne spui ca nu intelegem noi nimic... dar tu esti "cel mai normal si perfect de pe planeta asta", ceea ce confirma de fapt, ca avem de aface cu un om "special", pe care, de obicei il tinem sub cheie, in case speciale, ca sa-l prezervam happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite, eu sunt o feministă inraita, cred in egalitatea dintre cele două sexe si vreau sa spun ca ma trec fiorii când citesc descrierea făcută mai sus. Imi pare rau ca ai întâlnit astfel de "femei", dar stai linistit ca exista o grămadă de fete la locul lor, care se respecta pe sine, care isi respecta corpul si mentalitatea. E trist ca aceste specimene ies in evidenta cu un asemenea comportament dezgustător. În prezent unii dau mai multa atentie unui comportament de genul deoarece e usor de manipulat, decât unei femei intelectuale, la locul ei.

| 19Martinel98 explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca exista, chiar foarte multe, fete care se respecta.
Dar, cum am spus mai sus, sunt extrem, dar extrem de multe fete ce fac ceea ce am scris mai sus. Inteleg ca e dorinta sexuala puternica, dar chiar trebuie ca unele femei sa faca d astea? Chiar i am comentat unui baiat pe insta ca e un tampit pentru melodiile lui (lui abi talent) in care vorbeste doar de "zdrentele" noastre si am fost chiar sursprins de "atacurile" din partea fetelor ce il admira ca de ce ma iau de el.
Sincer, nu vreau sa dau impresia ca urasc femeile sau ca nu le mai suport. Ba din contra, asa cum am specificat in romanul de mai sus, ador o prezenta feminina langa mine. Totul este doar o curiozitate de a mea in legatura cu modul in care percep fetele\femeile viata...adica dc trebuie sa recurga la astfel de metode "dezgustatoare" pentru a atrage baieti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 19Martinel98):

Ne putem pune si o a doua intrebare : de ce baietii prefera tipul asta de fete?

| Eiwhwbsbd a răspuns:

Uite...eu nu sunt deloc așa cum ai descris tu mai sus. Eu am 15 ani si chiar daca toate prietenele mele se pozează si se posteaza mai mult dezbrăcate pe Instagram, eu nu fac asta. Dacă o fată, atrage un băiat doar folosindu-și corpul inseamna că nu are alte calități. Știu că 99% dintre fete sunt cum ai spus tu mai sus, eu fac parte din acel 1%. Și am mulți prieteni, mereu sunt apreciată, toți imi spun că sunt frumoasă chiar dacă nu mă pozez dezbrăcată și sunt foarte populară chiar dacă nu mă imbat prin cluburi. Ba chiar sunt o grămadă de băieți care vor să fie cu mine. (am iubit) (si nu sunt genul de fată care schimba băieții ca pe sosete)
Te înteleg că așa vezi femeile acum...dar caută acel 1%

| 19Martinel98 explică (pentru Eiwhwbsbd):

Nu caut acel 1% (care sigur este un procent semnificativ mai mare de 1). Sunt doar curios ce se afla in mintea fetelor si a femeilor in general de fac chestii din astea.