| misaneaa18 a întrebat:

Prieteni asa o intrebare, mam certat cu prietena din cauza ca a vazut la mine in calculator fete goale, eu nu pre am inteles e chiar asa de grav? voi ce ziceti?

14 răspunsuri:
| NuConteazaNumeleee a răspuns:

Dar tu daca vedeai poze cu toti ciupalacii cu picpalacu pe afara in pc ei...era grav?!

| neutrino a răspuns:

Incearca si afla parerea ei.

| martzian a răspuns:

Trebuie să știi că pentru ea este aproape un act de trădare a relației dintre voi. Este umilitor să știe că o compari cu acele poze, că ai nevoie de mai mult decât ea îți poate oferi. În situația în care te gândești serios la căsătorie te sfătuiesc să renunți la obicei.

Îți recomand un articol scris de mine în urmă cu ceva vreme pe această temă, care conține o scrisoare ce te poate ajuta să înțelegi ce crede "ea" despre acest aspect din viața "lui" care ajunge să fie o problemă a "lor": http://cuplulcrestin.wordpress.com/......rnografie/

| anonim_4396 a răspuns (pentru martzian):

Nu,,aproape''. Ci exact aia este pentru ea.

Perfect de acord.
Recomand cartea,, Doar pentru EA/Doar pentru EL'' de Shaunti & Jeff Feldhahn. O revelație, într-adevăr.

| anonim_4396 a răspuns (pentru martzian):

Doamne mare...scrisoarea aceea e heart-breaking.
Atâtea femei din lumea întreagă suferă incomensurabil, în tăcere din această cauză. Pentru că dependența de acest gen a ajuns să fie considerată perfect normală, dacă nu chiar,, necesară''. Mi-e imposibil să le concep durerea. Le compătimesc din inimă și mă rog pentru ele.
Ce sacrilegiu...
Deși contextele în care ea apare și cauzele sunt variate...soțul/soția celui dependent e invariabil disprețuit/ă, umilit/ă și desconsiderat/ă de această practică murdară.

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca asta e motivu pentru care s-a suparat, e plecata cu pluta...

| Anonima264 a răspuns:

Nu este asa grav dar are tot motivul sa fie geloasa daca a vazut asa ceva la tine in calculator!
Cel mai bine este sa stergi pozele acestea, sa ii explici motivul, sa ii ceri scuze si sa ii spui ca nu se va mai repeta asa ceva!
Mult succes si mai mare grija data viitoare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu erau verisoarele ei, e sarita de pe fix!

| AriannaAri a răspuns:

Pune-te in siatuatia ei. Daca ai fi gasit tu la ea in calculator poze cu baieti goi cum ai fi reactionat? Niciun baiat nu ne prea intelege gandirea pentru ca niciodata nu va puneti in situatia noastra ci sariti repede cu gura, chiar daca, in majoritatea cazurilor, nu aveti dreptate.

| martzian a răspuns (pentru AriannaAri):

"Niciun baiat nu ne prea intelege gandirea pentru ca niciodata nu va puneti in situatia noastra ci sariti repede cu gura" - Sa nu generalizam. Mai sunt si exceptii. happy

| AriannaAri a răspuns (pentru martzian):

Da, sunt si exceptii, am uitat sa precizez happy.

| martzian a răspuns (pentru AriannaAri):

Multumesc. happy

| crina_1119 a răspuns:

Poate e geloasa. Incearca sa ii explici ca is doar niste poze. Preferabil ar fi sa le stergi pentru a nu se mai repeta inca o data. bafta.happy

| AlexandruGrecu a răspuns:

Nu este chiar asa de grav, dar pentru ea poate este mai bine le stergi si in felul asta v-a vedea si ea ca o asculti si ca o intelegiwinking