| Anonima22042020 a întrebat:

Revin cu aceeași idee. Nu îl înțeleg pe băiatul asta. Va rog sa mă lămuriti un pic. Deci așa cum am zis plac un coleg, de cam un an de zile știe asta și mi-a zis ca și el mă place ca se înțelege cumva bine cu mine și ca asta il atrage cel mai mult. Dar, deși vine și mă săruta mă ia in brațe, îmi caută atenția mereu, spune ca ar vrea sa fie cu mine dar ca nu are curaj sa facă mai mult decât pana acum ca după ce a suferit in relația anterioară acum crede ca apropierea fata de mine e greșita, ca îmi face rău și spune ca el cumva s-a obișnuit singur și ca nu e sigur ca relația ar tine. Ca nu vrea ca mai târziu sa fiu dezamagita dacă nu merge. Apoi când eu i-am zis ca nu ii cer siguranța pe viitor pentru ca sunt conștientă ca pentru început nu ne putem oferi asta, a zis ca suntem ca niște prieteni cu beneficii gen ne sărutăm ne întâlnim și petrecem timp împreuna dar de aici suntem liberi. Nu știu. Am zis ca renunț la el de multe ori. Se îndepărtează o perioada, apoi se apropie mai tare de mine și da semne ca ii pasa, mă caută, mă îmbrățiseaza când suntem singuri, mă săruta, îmi caută atenția, mă privește uneori atât de lung și are momente când vorbește și cu alte persoane dar se uita la mine. Face asta de un an, dar acum in fiecare zi, din omul care spunea ca pe el cine îl vrea îl caută, îmi da mesaj din orice motiv oricât de stupid. Nu știu ce sa mai cred. Tine la mine sau doar se joaca? Dar totuși un an de du-te vino...va rog ajutați-mă sa înțeleg. Adică am încercat sa ii spun ca îl înțeleg ca ii e greu sa se implice pentru ca a suferit, dar el pe de o parte spune ca ar vrea dar nu poate mai mult. Da nici nu își vede de treaba lui, dar de aici vrea și libertate. Pai dacă vrea liber de ce se mai tine de mine? Merita sa mă gândesc sa mă place cu adevărat sau nu? Și spuneti—mi voi, băieți, cum sa formulez ideea legată de relație astfel încât sa nu para ca pun presiune pe el. Adică oricum pentru început nu mă aștept sa mă vadă drept scopul fericirii lui in viața. Suntem buni prieteni și ne știm cât de cât, dar cred ca pentru o relație trebuie sa te cunoști mult mai mult cu omul de lângă tine. Și sa zic ca as fi de acord cu o relație ascunsa timp de o luna sa zic, dar mi-e ca el nu va vrea sa spună și altora deși de aici zice ca mă place și ii place mult compania mea și o caută. Va rog un sfat, fără răspunsuri in gluma. Chiar încerc sa îmi dau seama dacă merita sa mă implic. Oricum pare mult mai atașat de mine decât înainte. A renunțat la o treaba pentru a se vedea cu mine.

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Lasă lucrurile aşa cum sunt. Dacă tu-ţi găseşti un băiat nu ezita să te întâlneşti cu el şi cu el să păstrezi relaţia de amiciţie.
Dacă-ţi place postura de prietenă cu beneficii atunci e ok.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum să te putem ajuta? Un om care vrea ceva, vrea ceva. Dta vrei ceva. nu? Îți oferă el acest ceva? Nu. Atunci, ce mai aștepți?

| LoveSleep a răspuns:

Iar s-a apucat GreyN de agatat? Pare stilul lui.
Lasa-l in pace, ca nu prea stie de capul lui.

| NarcisIfrim a răspuns:

In primul rand,este evident ca esti doar de pansament,cand il apuca pe el melancolia,vine la tine.Din ce ai spus, e evident.
Daca vrei sa aflii, ia-l odata undeva, si spune-i ca vorbesti serios, si intreba-l daca vede ceva in relatia asta.dar suferi degeaba pentru cineva care te foloseste ca si roata de rezerva.

| Ștefaniq a răspuns:

Băiatul ăsta are o vrăjeală în el. =) Doar se joacă, dacă te plăcea erați de mult împreună.