| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU anul trecut prin primăvară am cunoscut o fată la noul job la care mă angajasem, după ce am cunoscut-o am început să ieșim în fiecare săptămână prin diverse locuri să ne plimbăm, să ne distrăm etc timp de aproape 4 luni și o început să îmi placă tare mult de ea și să mă atașez și ea îmi spunea la fel că ține la mine și chestii de genul, doar că în aceste luni, îmi făcea tot felul de faze. Ieșea cu alți băieți, vorbea cu alții pe insta, snap, era uneori distantă cu mine, plus că verișoara ei, văru-mi-a, soră-mea plus alți câțiva prieteni care o cunoșteau mi-au spus că îi place să umble cu mai mulți băieți și că nu e serioasă, numai pe distracție este și să am grijă cu ea și culmea că vară-sa mi-a spus că nu e genul de tipă curvă, careia îi plac aventurile, doar vrea atenția mai multor băieți și să vorbească cu mai mulți. După toate acestea nu i-am ascultat ce au spus despre ea și am continuat să ies cu ea, până într-o dimineață de weekend când așteptam la shaorma și a venit ea cu 2 băieți și o fată din club tot la shaorma, când m-a văzut a rămas mai în spate cu fata aia și au venit băieții ăia mai aproape și i-am auzit că vorbeau despre ea și prietena ei că vor să le f***ă si chestii de genul. După eu i-am trimis mesaj cu ce am auzit și o început să îmi zică că nu e treaba mea și că sunt doar niște prieteni, după am mai continuat să vorbim deși ea era distantă cu mine până într-o zi când am fost la un chef și unei fete de acolo o început să îi placă de mine deși eu nu aveam nicio treabă cu ea, mie îmi stătea gândul doar la asta, cât am stat la chef am fost până la un magazin cu fata asta și m-a luat de mână pe stradă și exact atunci prietena cea mai bună a fetei de care îmi plăcea ne-a văzut și i-a spus. Deși era distantă cu mine și făcea ce făcea o început să îmi trimita mesaje că de ce am ținut-o pe aia de mână, că ea o refuzat toți băieții pentru mine și că nu mai ieșim și am terminat-o. După toate acestea eu fiind mai sensibil și am pus suflet am suferit mult după ea. După o perioadă de cam 3 luni mi-am revenit și mi-am văzut de ale mele deși încă mă gândeam la ea dar am zis că e mai bine că am scăpat de ea că nu era de încredere pentru o relație serioasă și își bătea joc de mine. Dar partea interesantă e că după aproape 6 luni de când nu am mai avut nicio treabă cu ea și plus în tot acest timp am mai văzut pe afară tot cu câte unul, dar acum 2 săptămâni mi-a trimis mesaj și mi-a spus că îi pare rău că s-a comportat așa cu mine și că m-a făcut să sufăr știind că am suferit după ea de la vară-sa cu care tot am ieșit cu ea și cu prietenul ei. După am început să ies din nou cu ea și se comporta mai cald cu mine si îmi dă de înțeles că ar vrea o relație cu mine și acum nu știu ce să fac că nu prea am încredere în ea după tot ce a făcut în trecut, acum nu știu dacă mai iese și cu alții sau doar cu mine. Și mă miră faptul că după atâtea luni, dintr-o dată vrea ceva cu mine. Și nu știu ce să fac să intru într-o relație cu ea, să aștept să văd dacă chiar e de încredere sau să o termin cu ea? Că îmi e frică că poate mă va face din nou să sufăr.

4 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Tu ce crezi?

| anonim_4396 explică (pentru carevaescu):

E ceva ciudat cu ea, prea s-a schimbat dintr-o dată, nu am încredere în ea, deși aș vrea să fiu cu ea dar în același timp mă și gândesc că nu e prea bine că am început să ies din nou cu ea.

| carevaescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci explica-i ca nu vrei sa te grabesti, si abtine-te pana când vei sti ce decizie sa iei.

Unele lucruri merita timp.

| wolfy_7097 a răspuns:

Poți încerca doar dacă simți asta ca nu îți vei face mai rău, știi ca unele persoane nu se schimba niciodată, dar dacă simți ca tot tu o sa te atașezi iarăși e mai bine sa fii distant pentru tine, ai putea sa ma încerci dar doar lăsând-o pe ea sa lupte pentru voi, e timpul ei să-și dovedească seriozitatea, dar nu cred ca va fi capabila totuși mai păstrează distanta sa vezi dacă insista sa te caute și vei afla răspunsul