| MestecGuma a întrebat:

Revin cu inca o intrebare.
Prietena mea mi-a spus ca a facut petting cu prietenul ei dar mai putin de 5 minute si deja a trecut aproape1 luna jumate 2 luni si nu simte nicio stare de greata nimic dar ii este foarte frica baiatul o asigura ca nu are nimic deoarece e mult mai mare decat ea si sa asigurat 100% dar i-a intarziat menstruatia prietenei mele trebuia sa ii vina pe 14-15 max 16 deoarece i s-a schimbat data trebuia sa ii vina la sfarsitul lunii dar i s-a schimbat de vreo 5 luni cam asa. A luat vitamina e sau a nu mai stiu sigur pentru ca i/a prescris/o ginecologul ei ( e femeie ) cand s-a dus pentru un control din cauza chisturilor si intarzierea menstruatiei. A luat o pastila azi de dimineata si nimic nu i-a venit. Test de sarcina ii e frica sa faca pentru ca e cunoscuta prin cartier pe acolo iar mama ei merge la vreo 3 farmacii din cartier si in alta parte nu are cum sa se duca ca din cauza ca a lipsit de la niste antrenamente nu ii mai da voie sa iasa asa des afara cel putin cateva saptamani bune
Voi ce credeti este insarcinata?

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Copii idioti...

| CMaria21 a răspuns:

Pentru linistea ei sa faca un test de sarcina! poate fi o dereglare hormonala! succes

| SunnyDay88 a răspuns:

Vit alea nu se prescriu pentru a declansa menstra, sunt altele si nu dau nume. dar vit nu si prin urmare nu e de mirare ca inca nu i-a venit.

inca suntem in 16 si cred ca ti-am mai spus si aseara, asta nu e o intarziere semnificativa. daca nu ii apare pana la finalul saptamanii, sa faca un test de sarcina peste 2 saptamani (in 2 sap sigur ajunge la o alta farmacie, in plus ala cu care s-a jucat nu nimereste farmaciile sau ce?). de la petting nu prea ramai insarcinata, dar acuma depinde ce intelege fiecare prin petting.

| Hαppiηеss a răspuns:

Nu are cum sa ramana insarcinata din prostia aia de petting in caz ca doar asta a facut, insarcinata ramai daca exista o penetrare cu finalizare in vagin. Menstruatia ii intarzie din cu totul alte motive din cate ai explicat tu are chisturi ovariene deci asta e cauza sa se duca din nou la un control ginecologic.