| madutzza99 a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Am facut sex neprotejat in a3a zi după terminarea menstruatiei. Am luat escapelle dupa o ora. Nu am avut nici un efect advers.M-a durut putin capul dar era si din cauza ca eram răcită. Eu de obicei nu am un ciclu nenatural regulat.Mi-a întârziat ultima dată 7 luni dupa care a inceput sa imi vina vreo 3 luni regulat..imi întârzia maxim 10 zile. Astăzi m-am trezit cu greață, ameteli, stări de voma si diaree. Este posibil sa fie de la pastila, este posibil sa fiu însărcinată? Sunt putin speriată. Am 20 De ani.

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

20 de ani...
Nu am cuvinte laughing.
Închide picioarele și deschide o carte.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Credeti ca pastila de a doua zi este o bomboana? In primul rand ai luat-o degeaba, ca nu ramaneai insarcinata, nefiind in perioada fertila.Toate dereglarile produse de Escapelle se pot intinde pe o perioada lunga de timp si problemele tale se datoreaza tot ei. Sper ca esti constienta ca se poate lua foarte rar si doar in cazuri urgente.Inainte sa va incepeti viata sexuala, informati-va macar pe internet daca nu puteti consulta un ginecolog sau un cabinet de planning familial, sa aveti idee cu ce "se mananca" sexul si sarcina.

| madutzza99 explică (pentru QElenaBoghiu):

Nu cred ca este o bomboana...stiu ca produce dereglare este prima dată când apelez la această pastila