| Deeyutza_Deny_1987 a întrebat:

Revin cu o întrebare, dacă am avut menstruație relativ normala, iar la o săptămână după am avut contact sexual protejat, a doua zi după contact au apărut durerile de sâni și grețuri, deși am avut menstruatia de o săptămână și ceva, am făcut 3 teste de sarcina la diferența de o săptămână, unul înainte de contact și celelalte doua în data de 7 și 8 septembrie, cel din 8 fiind făcut dimineața, toate fiind negative, starea de greata și durerile de sâni persista de o săptămână, e cazul de sarcina? Am 17 ani

4 răspunsuri:
| MademoiselleCosmina a răspuns:

Dupa cat timp ai facut testele?

| Deeyutza_Deny_1987 explică (pentru MademoiselleCosmina):

Primul în ziua a4a de menstruație, al doilea după o săptămână, în Data de 7 sept iar al treilea în data de 8 sept

| MademoiselleCosmina a răspuns (pentru Deeyutza_Deny_1987):

Testul se face dupa intarzierea menstruatiei sau la 21 de zile de la ultimul contact neprotejat.

| Blueberry8 a răspuns:

Este imposibil ca dupa contactul sexual sa apara stari de greata, sanii umflati si durerosi, simptome de sarcina! Plus ca ai avut contact protejat, daca nu s-a rupt prezervativul, cam dai banii degeaba pe teste!