| anonim_4396 a întrebat:

Revin cu o intrebare la dvoastra, cu speranta sa ma ajutati, eu am luat anticonceptionale timp de 2 ani de zile(am 24 ani), le-am intrerupt luna trecuta si am folosit prezervativ, dar la inceputul actului sexual 2-3 penetrarii au fost fara prezervativ. acum luna asta nu mi-a venit ciclul am o intarziere de 8 zile.mentionez ca la 5 zile intarziere am facut test si a iesit negativ, maine mai repet unul. ce parere aveti? ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este sa mai astepti cateva zile, deoarece luna februarie a fost mai scurta si din cauza nr de zile redus calculezi altfel calendarul, posibil sa ai o dereglare hormonala, dar daca vezi ca nu iti vine inca 5-6 zile si in acest timp tu faci al doilea test de sarcina si iese si asta negativ, ar fi bine sa mergi sa consulti un medic ginecolog.Sanatate.

1 răspuns:
| mihaela_5361 a răspuns:

S-ar putea să fie doar o întârziere, însă ar fi cel mai bine să mergi la un consult ginecologic.