| anonyma_4612 a întrebat:

Revin cu o noua intrebare
am 16 ani si nu am avut pana acum niciun prieten
poate fi din cauza faptului ca sunt plinuta?
am avut cativa pretendenti, dar nu am stat cu ei pentru ca nu stiu sa sarunt si imi este rusine sa nu rada
tin sa mentionez ca de fiecare data cand imi place de un baiat, el ma dezamageste facandu-ma sa sufar...

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Scumpa mea,nu te grabi!
Esti la o varsta minunata,nu te autocomplexa,habar nu ai cata putere are tineretea din tine si tot avantul tau!
Esti la primii tai pasi de fata si,ca orice viitoare femeie,esti nesigura pe tine!
Bineinteles ca nu stii sa saruti,bineinteles ca ti-e rusine,e normal si fiziologic,nu-ti mai fa procese de constiinta pe tema asta, intr-o buna zi vei sti, nimeni nu s-a nascut invatat!
Vad ca ai o ambitie grozava si ai pierdut multe kilograme, iti doresc sa reusesti sa ajungi exact la silueta pe care o visezi!happy
La varsta asta, la 16 ani,baietii sunt foarte ingrati,zboara din floare in floare si sunt destul de superficiali,ei vad doar "ambalajul" si uita "continutul"!
Nu-i judeca,nu ajuta la nimic,vezi-ti linistita de scoala si de telurile tale,pentru ca daca vei continua,ii vei bate cu propriile arme, intr-o buna zi vor incepe sa intoarca ochii si capul dupa tine, te vei trezi ca-ti zambeste unul, apoi altul, pe urma vor incerca sa intre si-n vorba cu tine...vei vedea!
Numai rabdare iti trebuie si incapatanarea sa continui!
Mi te imaginez la banchetul de la terminarea liceului, slabuta, cu tocuri inalte, imbracata elegant, cu zambetul pe buze si ochii stralucind....sunt sigura ca multi se vor intreba atunci cum de nu te-au "vazut" pana acum!happy
Crisalida are nevoie de timp ca sa devina un fluture superb,nu te grabi!
Nimic nu e intamplator in viata,in mod sigur exista un motiv pentru care dragostea intarzie sa intre in viata ta, multi o incearca putin cate putin, posibil la tine sa vina toata deodata, navalnica si tumultoasa, despagubindu-te total pentru lunga ta asteptare!
Ai rabdare!happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu scumpo, esti prea mică, nu ai toate organele dezvoltate, după 18 ani incepi să te dezvolti, iar dacă poti in 2 ani poti da jos citeva kg, cîte kg ai?

| anonyma_4612 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mai am 65, dar am slabit in ultimile luni 20 de kg

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonyma_4612):

Si ce inaltime ai?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonyma_4612):

C am micuță de inăltime, dar tocurile o să te ajute mult.

| greece12 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Foarte bun sfatul tau, Cristi, si stiu cu cat drag i l-ai dat!happy

| neutrino a răspuns:

Asa cum nu poti invata sa inoti ( sper ca totusi stii) pe uscat, tot la fel nu poti invata sa saruti si sa fii sarutata, fara practica!

| FastAndFurious a răspuns (pentru neutrino):

Ti-am mai vazut si alte raspunsuri. Esti de-o rautate si-o acreala rare. Oare de ce mai raspunzi daca n-ai nimic bun de spus?

| neutrino a răspuns (pentru FastAndFurious):

Raspunsul meu cred ca l-ai interceptat gresit si nu ma mira acest lucru din partea ta. Crede-ma ca nu sunt onorat ca tu-mi urmaresti raspunsurile. Sper macar ca ai inteles ca un raspuns este dat si de nivelul la care este pusa intrebarea. Seara buna!

| FastAndFurious a răspuns (pentru neutrino):

Nu tie iti urmaresc raspunsurile. Le mai urmaresc pe alea frumoase.Dar daca te-am tot vazut pe drum, nu pot sa (mai) tac.

| 7639781254 a răspuns:

Nu cred ca e din cauza ca esti plinuta. Parerea mea e ca ar trebui sa incetezi sa mai refuzi urmatorii pretendenti doar pentru ca nu stii sa saruti. Daca nu "exersezi" cu cineva, n-o sa stii niciodata. O sa-l refuzi si pe cel care vrea sa te ia de nevasta doar pentru ca nu stii sa saruti? Fii mai increzatoare! Iti urez bafata si sa-mi spui cum a fost primul sarut! happy:*

| SummerT a răspuns:

Nimeni nu s-a nascut invatat, si din moment ce vei gasi baiatul potrivit fi sigura ca nu vei mai fi dezamagita. Nu te lasa complexata de faptul ca esti plinuta, fi increzatoare in fortele proprii si cine te place bine, cine nu pa.
Sunt sigura ca pe langa defecte ai si multe calitatihappy