| anonim_4396 a întrebat:

Revin cu o intrebare legata de acest subiect. In continuare imi place de un baiat care de curand a terminat clasa a 8-a, iar eu sunt clasa a 7-a. Este vorba de un baiat mai cuminte, ne potrivim la caracter, dupa care am suferit si sufar in continuare.Joi, clasele de a 8-a au avut ultimul clopotel, iar eu tocmai veneam de la sala de sport cand el se afla alaturi de colegii lui. Am inceput sa plang si asta fac in ultimul timp gandindu-ma la el.Tin sa mentionez ca sunt mai plinuta ca celelate colege ale mele si cred ca este un dezavantaj foarte mare. Are un comportament prin care nu imi pot da seama ce simte.Cand ma vedea pe coridor se uita insistent la mine dar nu masca nimic. A aflat ca imi place de el de la un prieten de-al meu, coleg cu el.Mi-a spus ca e ok ca am o simpatie pentru el dar nu ii place de nimeni momentan.Sa il mai abordez pe mess, chiar daca el nu mi-a spus niciodata nimic? Tin sa spun ca il iubesc foarte mult si sufar enorm de cand am inceput sa-l iubesc. DAU FUNDA PLUS VOT! Multumesc

3 răspunsuri:
| Ry6 a răspuns:

Draga mea, daca baiatul nu a facut niciun pas, chiar daca stie ca il placi, nu mai insista, va ajunge sa te creada prea insistenta, disperata. Canalizeaza-ti atentia pe altceva momentan, cum ar fi un sport. Ai spus ca esti putin plinuta. de ce nu faci nimic in privinta asta? Sportul iti poate distrage atentia o perioada si te poate ajuta si in procesul de slabire. Gandeste-te la partea plina a paharului. Baiatul stie deja ca il placi, lasa-l pe el sa faca urmatorul pas. Daca nu o sa mai insisti, si macar incerci sa te prefaci indiferenta, cu siguranta o sa il puna pe ganduri, o sa ii starnesti curiozitatea. Nu stiu daca o fata de clasa a 7-a ar trebui sa planga dupa un baiat, gandeste-te ca nu este ultimul baiat care te va face sa suferi in viata. Si chiar daca tu acum il vezi ca pe centrul universului tau, o sa realizezi ca nu este chiar asa mai devreme decat crezi. Tine-ma la curent si bafta!

| mocasini a răspuns (pentru Ry6):

Nu sunt insistenta, tocmai...Era o intrebare daca sa il mai abordez sau nu pentru ca nu am vorbit decat oata cu el intr-o conferinta pe mess.Incerc sa uit de el dar imi efoarte greu. Cat despre partea cu aspectul fizic fac tot ce imi sta in puteri.De curand am mers la doctor si am inceput o dieta care sper ca va da rezultate....Multumesc oricum, te tin la curent!:

| dodolyna a răspuns:

Aaa...ai grija, nu lucra cu intermediari in pb sentimentale deoarece poate el te place dar nu a vrut sa afle amicul tau, du.te la el si vb personal asa se vor aranja lucrurile.ai grija