| Sarah35277 a întrebat:

Revin. Parca acest site mi se pare unicul loc in care pot sa spun orice fara jena.
Vreau sa va spun ca astazi am vrut sa fac sex pentru prima oara in viata mea si a fost cam asa.
Ne sarutam si s-a pus peste mine apoi a incercat sa o bage dar nu a intrat nicicum, aici e problema, nu inteleg de ce.
Cu cateva zile in urma am incercat sa ma masturbez pentru a fi sigura ca va putea dar nu a reusit, de ce? Se putea si din cauza stresului? Pentru ca era prima data? Am nevoie de sfaturi. O sa mai incercam dar vreau sa stiu care era problema.

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Cauzele pot fi mai multe,
Se poate ca - fiind foarte stresata - sa nu fii destinsa, intrarea in tunelul placerilor sa se contracte. Ti-e frica sa nu te doara si muschii se contracta pentru a nu permite intrarea "intrusului".
Penisul lui sa fie gros.
Penisul lui sa nu fie destul de tare.
In orice caz, folositi lubrifiant. Dar atentie, nu din cel care irita. In lipsa de ceva destinat, pasta de ras sau crema de maini, de fata. (nu de dinti, ca ustura).

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pe un virgin asta il tradeaza imediat, ca nu stie, nu gaseste orificiul vaginului.
Totul se invata, dar de obicei si ea trebuie sa puna mana si sa il ghideze, ca sa poata intra!
Daca se termina de emotie inainte de a intra, trebuie mers si facut dus si incercat dupa vreo jumatate de ora iar.
Optimism si success!

| darrio2007 a răspuns:

E clar, incepator. Ai scris in alta intrebare din februarie. Mai incercati, cu timpul va invăta mai multe.

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil din cauza emotiilor, a pierdut erectia.
Se intampla adolescentilor si incepatorilor, in ale sexului.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca vei accesa linkul : https://anatomie.romedic.ro/vaginul, vei afla informatii interesante in privinta organului anatomic numit vagin.
Pentru informarea ta corecta este important sa stii ca in cazul in care vaginul este inca virgin si nu a fost masturbat suficient de mult si bine prin asa numita ''degetica'', largimea (diametrul) canalului vaginal este foarte mica, fiind de regula de numai 6-8 mm. Daca inainte de a incepe actul sexual, lipseste PRELUDIUL in acel caz atat femeia cat si organul sau genital fiindca nu este suficient de bine stimulat prin excitari repetate, vaginul ramane foarte stramt si putin sau deloc lubrifiat si in aceste conditii penetrarea devine foarte dureroasa sau chiar imposibil de a fi realizat. De asemenea ai mentionat : ''Cu cateva zile in urma am incercat sa ma masturbez pentru a fi sigura ca va putea dar nu a reusit, de ce?'' ceea ce inseamna ca vaginul este atat de stramt incat NU permite sa fie introdus in vagin nici macar un degetel subtirel de-al tau si in aceste conditii te mira faptul ca iubitul nu a reusit sa introduca in vagin penisul care are grosimea de cateva ori mai mare comparativ cu degetul tau? :-?
Se poate concluziona ca esecul dezvirginarii tale s-a datorat faptului ca exista cele 2 situatii/stari amintite si anume : pana in prezent nu ti-ai masturbat intravaginal ''pasarica'' si este posibil ca nici preludiul sa nu fi fost suficient de lung sau bine efectuat.
https://www.doctorulzilei.ro/......sa-dureze/
Este posibil ca data viitoare incercarea sa aiba succesul dorit. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Sunt multe cauze pentru care nu a putut sa te penetreze. Aceste cauze pot fi: emotii puternice din partea amandurora, streul si nu in ultimul rand lipsa lubrifierii la amandoi.

| Andreeush a răspuns:

Probabil emoțiile și stresul au fost de vină.
Ce vârstă ai?

| ancaval a răspuns:

Câți ani ai?

Răspuns utilizator avertizat