| refresh a întrebat:

Am o situatie foarte complicata. Extrem de complicata.Stau cu o fata de 2 ani si n-am reusit sa fac nimic cu ea. N-am vrut sa o fortez.Pe la 6 luni am incercat prima oara sa o facem, nu a mers, o durea.Tot in perioada aceea am mai incercat.la fel.Am luat-o mai usor, mai incet.Pe la 8 luni am incercat iar, dar nu aveam prezervative asa ca a fost un contact de cateva secunde, 4-5.Am realizat si ne-am oprit. Dupa faza asta au inceput sa o doara tatele si ii intarzia menstruatia.Pana la urma a fost alarma falsa. Apoi nu i-am mai zis nimic.Am lasat-o foarte incet. Dupa ce am facut 1 an si 2-3 luni nu a mai vrut deloc sa mai incercam, i-am respectat dorinta pana acum, desi i-am mai cerut sa o facem.Doar ne atingeam si simulam practic o partida de sex. Faceam cu lenjeria intima pe noi. Ii placea. Apoi nu mai ma lasa deloc sa ii ating zona intima.La 1 an si 6 luni am venit de la o petrecere, eram ametiti, si ne-a luat valul, dar tot am dat de refuzul ei.Intr-o zi, la mine, discutam despre asta.Era foarte suparata. I-am zis sa ma lase sa o ating acolo jos.La inceput nu a vrut, apoi m-a lasat, desi nu vroia.In mai putin de 10 secunde s-a excitat, am continuat cu sarutari, dar iar s-a oprit.Treptat nu ma mai lasat sa o vad goala, sa-i ating nimic. Apoi iar am reusit sa o fac sa se mai destinda.De 8 luni sunt in cadrul armatei si vin 1 data la 2-3 saptamana acasa, doar in week-end.Si acum, dupa 2 ani de zile, ea imi spune ca ma refuza pentru ca:ii e jena, nasol, rusine(nu stiu cum sa spun)de parinti, de colegii din clasa.Am eu ceva? Ce fac gresit? Cum e normal sa gandeasca asa? Dati-mi un sfat.Nuj ce sa mai cred,

2 răspunsuri:
| Reny a răspuns:

Trebuie sa o intrebi daca chiar mai doreste aceasta relatie, daca i se pare ceva in neregula cu tine.
Voi doi ar trebui sa azeti discutii deschise despre aceste lucruri.
Poate ei nu ii place sa faca sex si nu e vina ta. Daca ti la ea ai mai putea sa astepti, poate isi va da si ea drumul candva la placere.
Succes!

| CastorR a răspuns:

Mai exact cati ani aveti? Eu zic ca si tu esti un pic cam prea. adica cum? Ea nu te lasa sa o mai vezi goala sau sa o atingi acl...dar ce.inainte sa faci sex te lasa? Totusi eu nu cred ca e normal sa gandeasca asa.

Sau poate e o de aia care nu se lasa usor :->