| anonim_4396 a întrebat:

S-a întâmplat vreodată să vă îndrăgostiți de o persoană de care înainte simțeați doar admirație sau pe care o plăceați doar ca om sau ca amic/ă?
Dragostea survenind, să zicem, în urma unui gest surprinzător (pozitiv) făcut de acea persoană, gest care ia scos la iveală și alte calități morale de care înainte nu erați consțienți sau nu știați că acea persoană le are.

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Atat timp cat admiri sau placi o persoana se poate intampla sa simti mai mult, apoi se poate reveni la sentinentele initiale daca nu se trece la alta etapa sau poti ramane indragostit, depinde de persoanele implicate

3 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Mie nu mi s-a intamplat, insa se poate intampla.

| Latinmoon a răspuns:

Se intampla, eu am avut un prieten 8 ani de zile.
Dupa 4 ani de prietenie mi-a spus ca ma place, insa eu i-am spus sa ramanem prieteni.
Sentimentele au existat si exista in continuare din partea lui dar din partea mea nu exista decat sentimente de prietenie.
Depinde de la caz la caz, daca era ca in cazul tau sa fie o persoana pe placul meu probabil ar fi iesit o relatie frumoasa.
Good luck!

| 1997onur a răspuns:

Prieteni mei îmi sunt doar prieteni în ochi mei niciodată nu m-am uitat la ei cu alți ochi mereu i-am văzut pe toți egali niciodată cu alți ochi și alte intenți ori cât de aproape mi-a fost un prieteni mereu l-am văzut și l-am considerat de al meu fratele meu și sora mea niciodată altfel pentrucă un prieteni îți este un prieten adevărat pentru asta sunt prieteni adevărați nu pentru altceva.