| maadaaa a întrebat:

S-a terminat totul, o relatie de 1 an si 3 luni s-a incheiat astazi(si motivul este ca nu primea afectiune din partea mea, nu-i spuneam vorbe dulci, uneori eram indiferenta)Aseara am avut o discutie ca de multe ori i-am zis ca ma schimb si o sa fiu mai altfel, o sa primeasca mai multa afectiune din partea mea, insa nu stiu nu pot, ma comport frumos cateva zile(cu vorbe dulci) dar apoi sunt indiferenta nu stiu de ce! Am avut multe discutii pe tema asta si astazi a pus punct definitiv, a zis ca nu mai poate, a fost ultima sansa care mi a acordat-o si nu mai poate sa aiba impresia ca e impreuna cu o colega nu cu o iubita! Ce ma fac acum? Sunt distrusacryingcryingplang, de fiecare data cand ma gandesc la el! Am facut-o cu el(a fost primul')si asta ma doboara si mai rau cand ma gandesc ca am si facut-ocryingSimt ca nu mai pot merge mai departe, simt ca viata mea nu mai are niciun rost fara elcryingsadcrying(crying dati-mi un sfat ce sa fac? nu am cu cine vb si de aceea am ales sa scriu voua! Si daca ies cu prietenii, nu l uit.vin acasa si ma gandesc tot l elcrying Doamne, cum e dragostea asta! esti fericit, apoi esti trist si cred ca tot asacrying

Răspuns Câştigător
| nicaruaga a răspuns:

In primul rand esti o penibilitate de om
cum adica s-a terminat totul? toata planeta asta sta in relatia aia? au gresit astia, nu vine sfarsitul in 2012, vine acum, pentru ca te-a parasit. omul are perfecta dreptate, faptul ca esti indiferenta doare mai tare decat daca l-ai trimite la origine in fiecare zi. ce te miri asa? te asteptai sa stranga in brate pentru ca te doare in cot de el?
si cum adica te doboara? din cate am inteles, tu incerci sa explici aici ca il iubesti, deci de ce te doboara faptul ca ai facut sex cu el? credeai ca daca te iubeste si l-ai lasat sa se urce pe tine, de acum e sclavul tau? nu e greu sa iti faci un iubit, e greu sa il pastrezi, trebuie sa muncesti pentru o relatie, trebuie sa te straduiesti, sa faci sacrificii, si sa dai tot ce poti pentru a fi cat mai buna, nu sa o tratezi cu indiferenta, isteato!

si ca un sfat totusi: daca il vrei inapoi, lucreaza serios la o declaratie de dragoste foarte siropoasa, si fa un gest foarte romantic care sa il dea pe spate si o sa il ai inapoi, pentru ca din cate zici, el tocmai asta voia, sa ii arati ca il iubesti

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si ai senzatia ca numai tu esti in situatia asta?
El,cam cum crezi ca este?
Acum e singur,maine iar va fi singur si,peste o saptamana,tot singur o sa fie.
O sa realizeze cat de mult ii lipsesti si o sa-l vezi aparand si cerandu-ti sa va impacati...
Asta nu e motiv de despartire,barbat frustrat sexual,am vazut,dar frustrat sentimental,inca nu!
Stai si plangi,sufera cat vrei, dar va intelege ce prostie a facut si va veni inapoi, un an si trei luni nu se termina asa simplu!
Crede-ma!

| XK a răspuns:

Vina ta! stiu foarte bine cum se simte el, am fost exact in aceeasi situatie, pana nu am mai suportat... Poate nu esti inca pregatita pentru o relatie in adevaratul sens al cuvatului...

| sofia_8041 a răspuns:

Dc nu ii spui lui tot ceea ce ne-ai spus noua? Eu te inteleg ca suferi ca te doare stiu cum e...dar crede-ma ca si daca ar fi sa nu va mai impacati o sa treci peste...greu dar o sa treci.
Cauta-l vorbeste cu el. Poate ca la inceput o sa te respinga dar nu renunta.Demonstreaza-i acum cat de mut il iubesti.El te iubeste cu adevarat deci mai aveti inca o sansa sa fiti impreuna.Nu renunta asa de usor! Lupta pentru el...caci batalia asta inca nu ai pierdut-owinking

| LeuTz a răspuns:

E vina ta pur si simplu e vina ta.Nu o mai face pe victima si de ce iti pare rau ca ai facut-o cu el? Eu il inteleg complet pe tip ca si eu am fost in situatia lui mai demult.Degeaba ii promiti acum ca te schimbi, trebuie sa ii arati ca te schimbi (asta daca vrei sa mai fii cu el).

| Absent a răspuns:

O sa treci peste, stai linistita, nu moare nimeni! big hug

| Absent a răspuns:

Profita de sansa asta, atunci!

| ripperstefan a răspuns:

Sati spun ceva sper sa intelegi.
Degeaba te ridici daca nu mai poti sa continui viata e rea ori cum n-ai ce face daca poti sa mergi mai departe mergi daca nu mai bine nu te mai ridica.

| brunetika_4790 a răspuns:

Fato ai facut'o, ai facut'o asta este! e primul dar nu e ultimul treci mai departe.
daca chiar nu poti sa'l uiti vb cu el si chinuiete sa ti'l castigi iar.
succeswinking

| maadaaa explică:

Multumesc tuturor pentru sfaturi! ne am impakt azi de dimineata :X o ultima sansa mi a mai dat

| Ankutza_7491 a răspuns:

Nu pot sa cred ca v-ati despartit doar din motivul acesta, dar poate ca el este o persoana care are nevoie de afectiune de vorbe dulci poate ca daca procedai asa totul era bine...insa incearca sa te linistesti si sa te gandesti foarte bine la ce e de facut.Sunt sigura ca daca te iubeste asa cum il iubesti tu pe el iti va mai da o sansa.Incerarca sa diskuti cu el si sa ii explici ca ASA ESTI U dar asa cum esti doar pe el il iubesti, incearca sa il faci sa inteleaga ca el reprezinta totul pentru mine si ca fara el nu iti e bine... sper ca te-am ajutat.