| mypasionareyou a întrebat:

Sa discutam putin despre tipologia baiatului timid. am auzit recent o convingere de la un baiat de acest gen ca el nu face sex, ci dragoste ca e mai multa comunicare si totul e mai magic. si ca o relatie trebuie luata incet. eu sunt incepatoare deci astept si opiniile voastre. mai adaug ca si eu ii impartasesc opinia.

9 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Sunt 2 variante:
-sa fi zis asta doar sa te impresioneze si sa iti faca o parere buna
-sau chiar sa fi zis asta pentru ca asta a simtit sa zica. Daca a zis din suflet e deosebit adica azi multi baietii fac sex nu dragoste...

| KaterinaPetrova a răspuns:

Imi place genul asta de baiat.mai bine asa decat sa sara pe tine sa te calareasca. este bine mai intai sa va cunoasteti, sa comunicati si sa te respectehappy

| MajorAsshole a răspuns:

Sunt de acord cu el - tot baiat sunt si e clar ca a face dragoste e cu mult peste a face sex. Si da, o relatie trebuie luata incet - dar cum totul e relativ, nu putem stii exact ce inseamna acest "incet" - putem considera ca daca intr-o relatie se face prima data sex dupa 2 saptamani, cei doi au "luat-o incet" pe langa altii care fac sex dupa 3-4 zile; totodata, cei cu 2 saptamani, s-au grabit, in comparatie cu cei care au facut-o prima data dupa 3-4 luni, de exemplu. Eu unul am facut prima data sex cu prietena mea dupa o luna; daca a fost bine sau nu, nu stiu. eu zic ca a fost ok si nu am grabit-o deloc. In schimb am un prieten care a ajuns la faza aceea dupa 6 luni si sunt si acum impreuna, dupa vreo 4 ani.

| Jigsaw a răspuns:

Opiniile noastre in legatura cu ce?

Răspuns utilizator avertizat
| mypasionareyou explică:

Nu vorbeam despre minewinking. asa in generalwinking

| Alejay a răspuns:

Este o vrajeala foarte mare laughing) si de obicei multe viseaza la un astfel de baiat, problema este ca sant aproape inexistenti... asa ca... nu stiu tu stii mai bine, cu grija!

| CyanideSun a răspuns:

Probabil ca mai exista si baieti de astia dar rar. Majoritatea doar se prefac timizi ca sa obtina ce-si doresc si crede-ma ca asa obtin multe. :]

| ankanky a răspuns:

Deci el are dreptate...la inceputul relatiei este mai bine sa faci dragoste.ca e magic cum a zis el...acum u faci ce stiiwinking