| anonim_4396 a întrebat:

Sa-i spun ce simt sau nu? Daca isi bate joc dupa?
Imi place de un baiat de mult timp si mi-am facut curaj intr-o zi sa vorbesc cu el, pe facebook. Am vorbit de 2 ori si atat.el nu ma baga in seama. Cu toate ca de fiecare data cand ma vedea imi zambea sau imi facea cu ochiul. Eu ce sa inteleg? Sa il bag in seama? Sa ii spun ce simt? Sau sa vorbesc normal cu el? ( cu toate ca nu stiu daca si cat sa mai astept...) Nu imi spuneti sa renunt la el ca am incercat timp de 7 luni si nu am reusit...
Chiar vreau sa vorbim...dar chiar si asa nu stiu ce sa vorbesc cu el. Dupa intrebarea "ce faci" -bine, tu? - bine..ma blochez.
Iar daca ii spun ce simt presupun ca o sa-l fac sa se indeparteze si mai mult si atunci chiar nu o sa mai existe nicio sansa ( cu toate ca deja stie ca il plac, cred)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Singura modalitate de a-ti da seama de adevaratele intentii privind relatia dintre voi ai putea sa le obtii in urma unei simple plimbari in doi.Acceseaza-l tot tu deoarece s-ar parea ca el nu o va facedin proprie initiativa si propune-i sa te insoteasca undeva sau exprima-ti adevarata dorinta de a va plimba pur si simplusi a discuta.In cazul ca va accepta in functie de desfasurarea unei astfel de plimbari iti poti da seama daca chiar simte nevoia sa te tina de mana sau chiar de a te saruta.Incearca deoarece n-ai nimic de pierdut.Succes.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Dragostea inseamna ceva mai mult decat atractie vizuala, deoarece necesita si sentimente care obligatoriu trebuie sa fie reciproce. Daca el nu simte atractie fata de tine totul este in zadar.Din cauza lipsei de interes manifestate de el, nu reusiti sa inchegati o convorbire deoarece lipsesc subiectele care in mod normal apar cand doua persoane au ceva de comunicat. Nu indraznesti sa-i declari sentimentele de frica ca te va rani raspunsul lui insa momentan nu-ti pui intrebarea ce se va intampla in clipa/momentul in care el va iesi cu iubita lui. Deci curaj, incercarea moarte n-are, macar te vei lamuri pana nu este prea tarziu. Succes.

| OnlyMe177 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Pai asta e..ca nu stiu daca sentimetul este reciproc... Nu e vorba de subiecte, ca atunci cand am vorbit a fost super ok, am ras, mi-a zis de problemele lui si dupa am incheiat conversatia intr-un mod foarte dragut. Dar dupa..pauza...a trecut o luna si nu mi-a zis nimic. Ori se asteapta sa-l bag tot eu in seama?
Chiar nu stiu ce sa fac sad

| OnlyMe177 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult! Problema e ca nu suntem din acelasi oras...Dar poate intr-o buna zi ne vom intalni. Pana atunci as vrea sa vorbesc cu el, dar nu stiu ce.mi-e frica sa nu ma creada o obsedata si sa nu mai vrea sa aiba legatura cu mine, sau si mai rau, sa isi bata joc de mine...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru OnlyMe177):

Singura modalitate de a-ti da seama de adevaratele intentii privind relatia dintre voi ai putea sa le obtii in urma unei simple plimbari in doi.Acceseaza-l tot tu deoarece s-ar parea ca el nu o va facedin proprie initiativa si propune-i sa te insoteasca undeva sau exprima-ti adevarata dorinta de a va plimba pur si simplusi a discuta.In cazul ca va accepta in functie de desfasurarea unei astfel de plimbari iti poti da seama daca chiar simte nevoia sa te tina de mana sau chiar de a te saruta.Incearca deoarece n-ai nimic de pierdut.Succes.

| neutrino a răspuns:

Nu-i spune.

| LoveSleep a răspuns:

Dacă el nu își dă interesul să vorbească cu tine, încerci degeaba.

| pufulescu a răspuns:

Chiar n-ai nici un subiect? Oricat te-ai gandit nu ai gasit nimic de ati putea discuta? Acolo pe facebook, trimite-i un link cu o pagina de bancuri, sau poze, si spune ' mie mi-a placut bancul ala cu dulapul, tie care iti place? '
E imposibil sa nu ai ce discuta cu un baiat de varsta ta!
Aa, daca spuneai ca tu vorbesti si el nu raspunde era altceva, clar ca nu te baga in seama in cazul asta... dar cata vreme nu vorbesti, nimeni nu poate stii ce vrei exact.