| anonim_4396 a întrebat:

Sa-i spun noului iubit ca nu mai sunt virgina?
O prietena comuna noua care il cunoaste de mult mi-a zis sa-i zic: ``vei afla``
Daca ii zic ca sunt va incerca sa aiba mai multa grija de mine sau ma va da la o parte pentru ca nu-i plac virginele.
Daca-i zic ca nu-s imi va cere sa fac asta cu el daca am mai facut-o.
Nu-mi place sa mint si nu stiu ce sa fac.
Ce ma sfatuiti?

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu minti. Cand o sa ajungeti la discutia asta, o sa fiti deja destul de intimi incat sa iti poti permite sa ii spui orice. Daca pentru el un himen conteaza mai mult decat tine in rest, nu veti ajunge sa aveti o relatie atat de apropiata incat sa vorbiti despre virginitate.Si nici un barbat nu va spune: culca-te cu mine fiindca ai mai facut-o cu altul, va astepta sa va iubiti suficient de mult incat sa va doriti.

| IloveME a răspuns:

Nici nu ai de ce minti!
Depinde si de cat timp aveti impreuna! mai asteapta putin, iar intr-o discutie de genu spune-i adevarul!
Oricum daca se ajunge la act, el isi va da seama de asta! asa ca nu ai cum te ascunde!

| doc69 a răspuns:

Fii tu insati... spune-=i adevarul daca ajungeti la un astfel de subiect inttodeauna sa fii tu insati si cine te place te ia asa cum esti cine nu sa mearga mai departe.nu e o rusine ca nu mai esti virgina si nici un motiv ca iubitul tau sa forteze acum nota..cand simti faci ce simti asa e bine

| Teo a răspuns:

Sfatul meu este sa astepti sa te intrebe el asta..si cu partea cu mintitul. sfatul meu este sa spui adevarul..sti cum este vorba aia "minciuna are picioare scurte". Asteapta momentul potrivit!happy

| wolder a răspuns:

Aiurea. n-am sa ma prefac ca-s virgina cu un baiat in pat. si n-am sa folosesc niciodata tampenii de genu

| neutrino a răspuns:

Toate se fac la vremea lor. Nu cred ca este momentul ca el sa stie daca tu esti sau nu virgina.

| wolder a răspuns (pentru neutrino):

Dar daca ma va intreba... eu ce sa zic?: nu-i momentul sa afliilaughing? daca te implici intr-o relatie cu cineva trebuie sa-l cunostihappy

| neutrino a răspuns (pentru wolder):

Atunci ii vei spune adevarul, dar nu-i spune numarul lor. Ii spui, daca te intreaba, ca ai facut-o numai cu unul, si nu de multe ori.

| Azµre a răspuns:

Să îi spui adevărul! Oricum va avea grijă de tine dacă te iubește!

| h3r a răspuns:

E cam devreme pentru asta, însă odata tot te va întreba.
Ai facut-o, acum de ce vrei să te fereşti?

| Oana92 a răspuns:

Cum sa dai un asemenea sfat? Zeama de lamaie este acida si poate provoca rani grave. Esti inconstient!

| Oana92 a răspuns:

Spune-i adevarul, oricum isi va da singur seama cand o sa ajungeti in pat. Mai bine afla inainte adevarul si mai ales din gura ta, nu a altora. Si sa nu iti mai fie rusine cu trecutul tau, fiecare avem unul si toti am luat anumite decizii la un moment dat pentru ca am crezut ca sunt cele mai bune pentru noi.

| raluk27 a răspuns:

Vei afla= o sa fac sex cu tine
Un raspuns de 2 lei.
De ce trebuie sa ii dai explicatii? De ce trebuie sa te justifici? Pana la urma nu e treaba lui. Daca te vrea, te vrea pe tine, nu o membrana. Mi se pare o lipsa totala de politete ca un baiat sa te intrebe asa ceva sau sa trebuiasca sa ii explici toata istoria ta amoroasa.
In general si fara niciun apropo, nici cea mai mare panarama nu o sa vorbeasca vreodata despre numarul barbatilor cu care a fost. E ceva ce tine de intimitatea fiecaruia.

| Vix999 a răspuns:

Spune-i adevarul.

| BSwwatch a răspuns:

Da nu trebuie sa-i spui nimic legat de asta, doar daca intreaba poti sa-i spui, dar sa-l faci sa inteleaga ca nu esti usuratica, si ca ..gata maine inseamna ca o as ma culc cu ea, toate la timpul lor, cred ca fii raspunsul ce-l mai potrivit!

| SimionAlexandru a răspuns:

De ce "trebuie" sa ii spui?
De ce trebuie sa iti fie teama?
Cand iubesti, IUBESTI. Nu te superi, enervezi, deranjezi, parasesti.
In al doilea rand, daca cumva iti va cere vreodata sa faci sex cu el, dar tu NU VREI, sau pur si simplu nu te simti pregatita, si desi ii spui ca nu vrei sau nu esti pregatita, daca ar continua sa insiste, e vorba doar de ATRACTIE FIZICA. Absolut nimic mai mult.
FI TU INSUTI! Nu iti fie teama. Fa ceea ce simti tu ca e cel mai bine pentru tine, daca vrei sa fi iubita pentru cine esti tu cu adevarat. Nu merita sa te oferi fiecaruia care crezi ca ar merita.
http://www.youtube.com/watch?v=v6bjLsQP9_E
Urmareste acest video cu atentie. Poate te va ajuta :-) Iti doresc o zi superba in continuare

| kristinne a răspuns:

Cand va veni timpul el singur isi va da seama de asta, nu trebuie sa-i zici nimic, in plus in zilele noastre nu-i o rusine sa nu fii virgina

| cicika a răspuns:

Tu in genere nu ii spune nimic evita tema asta!

| Sweetcookie96 a răspuns:

Nu ai de ce sa minti! Oricum este posibil sa isi dea seama ..Nu ai de ce sa ascunzi chestia asta de el, si nu vad de ce ai minti in legatura cu trecutul tau.