| BCoMichael a întrebat:

Sa incepem povestea... aaa funda era sa uit, sa incepem:
Era o data o familie alcatuita initial dintr-ul sot si o sotie
Acestia traiau fericiti impreuna pana intr-o zi cand vine mama sotului pentru "a inspecta zona"!
Ei nu-i place aspectul casei si isi pune in minte sa desparta ceea ce avea sa fie cea mai fericita familie happy
Asa ca incepe sa-i bage in cap copilului ei tot felul de lucruri rele despre casa sotiei si inclusiv despre ea!
Trist nu sad
Si ca sa nu ziceti ca vreau sa va bag in somnolenta o sa continui acest proces verbal scris de domnul Adomnitei
Da da ala care seamana cu Chuckie laughing
Lasand gluma la o parte o sa ne intoarcem la respectivul influentat de mamica!
El incepe sa creada toate aceste rautati si se cearta cu nevasta lui chiar dupa nasterea primului copil (baiatul cel mare si mai destept siii mai frumos si mai inteligent siii intelegeti voi )
Toate aceste certuri i-au determinat sa se desparta, nu sa divorteze, doar sa stea fiecare la casa lui crying
In timp, Barbatul ia copilul acasa la el pentru ca il iubea si dorea sa-l aiba
Cu toate aceste certuri, cand copilul implineste varsta de 4 ani incepe sa-si viziteze mama impreuna cu tatal sau, una dintre vizite fiind mult mai productive..la propriu
DA! Ei mai concep un copil, o fata de data asta laughing mda
Baiatul rareste din ce in ce mai mult vizitele pana cand ajunge sa nu mai mearga decat o data pe an sau chiar mai rar!
Creste alone, departe de sora sa pe care a iubit-o si o iubeste mai mult decat propria viata si ea simte la fel!
OFFF
Intr-ul final, baiatul are 15 ani iar sora lui 11
Situatia nu s-a schimbat deloc, o ba daaa, s-a schimbat in rau pentru ca sotii au ajuns sa se si bata unul cu altul cryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcrying
Doi copii care nu au avut familie din cauza unor certuri stupide si prostesti!
Imi pare raw de gramatica dar sunt X-TREME de obosit
Voi ce credeti de....asta sad

4 răspunsuri:
| aney a răspuns:

Cred ca trebuie sa ignori trecutul, si sa privesti numai inainte, la viitorul tau si a surorii tale.
Trebuie sa iti construiesti o viata si o indipendenta a ta, si asa iti va fi usor sa nu te mai gandesti la cit ai suferit.
Nu o sa faci greselile lor, si o sa traiesti in mod armonios. Priveste partea buna... Dumnezeu da greul la cei puternici, ce pot sustine greutatea. din asta vei iesi mai puternic, si vei crea ceva frumos in viata ta. Eu am ajuns in varful piramide, dar nu iti imaginezi dupa cite nenorociri. Important è sa nu cedezi psihic sau fizic. NICIODATA

| fffandreeea a răspuns:

Invata din trecut nu face aceeasi gresealawinkingdaca e vorba despre tine. Oricum o poveste foarte trista as strange-o pe aia de gat angry ipocriziia.

| deliaa_5419 a răspuns:

E naspa rau de tot nu pot sa imi imaginez ce e in inima copiilor.Eu una la o cearta mai serioasa a parinitilor mei incepeam sa plang foarte tare de frica unei despartiri cu toate ca pentru ei nu era cine stie ce ca a doua zi sau chiar urmatoarea nu mai aveau nimic...Foarte trist sadcrying

| GigiPleaca a răspuns:

In principal asta am trait si eucnumai ca eu am sora mai mare siiiiiii da tatal meu nu era "imbarligat" de mama lui ci de o sora acum stau despartit ( gandeste-te ca poate e mai bine asa si cauta sa te vezi cat mai mult cu sora ta va va face foarte mult bine) si totusi incearca sa ii apropi si pe ai tai ( incercarea moarte nu are ) sper sa iti fie binewinking
Pace