| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar trebui să fac daca mama iubitei mele vrea să ne despărțim?
Mă înțeleg foarte bine cu mama ei și destul de bine cu tatăl ei. In trecut, acum o lună, a încercat sa ne despartă deoarece iubita mea se plângea ca maică-sa a născut-o pe sora ei, ca să aibă ea grijă de ea, dar a iertat-o atunci. Acum vrea să o facă din nou, deoarece iubita mea vorbeste mai frumos cu maică-mea decât cu ea. In fine, ea mi-a spus ca mama ei face asa deoarece sunt certuri in familie "de când am apărut eu". Astea datorită tatălui ei. Certurile erau si înainte, doar că s-a schimbat motivul(eu). Nu văd rostul a distruge relația fiicei tale, deoarece nu o poți repara pe a ta. Chiar nu știu cu ce te încălzește pe tine, ca mamă, să fii urâtă de către fiica ta.

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Certurile in casa sunt din cauza ca ea iese probabil cu tine cand mama ei ar vrea ca ea sa stea cu sora ei.Asta e problema principala.Ea se ratoieste si se enervează ca nu poate sa stea cu tine iar a ei reacționează la fel dând in tine.
Mi se pare destul de aiurea sa faci un copil daca nu poti sa ai grija de el.Niciodata nu am putut intelege părinți ce isi obliga copii mai mari sa ii creasca pe cei mai mici.

18 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dacă ai vârsta și te consideri responsabil, caută un job și însoară=te cu ea, restul se vor aranja.

| anonimg a răspuns:

Nu este lucru nou că părinții au făcut din copii lor niște marionete ca să-i conducă cum vor ei (părinții). Iar bezmeticii de părinți numesc asta educație -când ei înșiși (părinții) sunt lipsiți de educație.
Când un părinte se răstește la copilul său, asta înseamnă lipsă de educație, respect și dragoste față de copil.
Când există ceartă în familie, atunci este clar că acolo nu există dragoste; și nu există de mult. Și este posibil să nu fi existat niciodată dragoste în acea familie.
Nu copii, ci doar părinții sunt vinovați de atmosfera de iad care există în casele lor. Unor astfel de părinți li se va cere socoteală. Pentru că ar fi fost mai bine pentru ei dacă nu dădeau naștere la copii, decât să-i nască și să-i crească fără dragoste.
Orice om, care profită de lipsa de apărare a unui copil nu este mai puțin vinovat decât unul care mutilează un copil, si este vrednic de pedeapsa unui ucigaș de copii. Și mai mult de 90% dintre părinții din țară se fac vinovați. Este mai bine o țară pustie decât plină de suferință.
Tu nu ai ce să-i faci mamei acestei fete. Singura soluție este să îi duci în casă cartea aceasta: https://www.viatasisanatate.ro/viata-lui-iisus
Pentru ca să învețe cum trebuie să trăiască pe pământ; să învețe să lupte împotriva defectelor proprii de caracter, și nu împotriva copiilor.

| Andreeush a răspuns:

Cam ipocriți părinții dacă te înțelegi bine cu ei și vor să vă și despartă.

| AndreiRoAndyG a răspuns (pentru Andreeush):

Nu mai are voie sa vorbească cu mine 2 săptămâni, începând de azi?

| LPCTSTR a răspuns:

Si-ai venit aici ca sa te bucuri de avantajul unui jurnal public exclusiv traumelor tale sau?

| AndreiRoAndyG a răspuns (pentru LPCTSTR):

Puteai doar să nu răspunzi și să treci peste întrebare?‍♂️

| eddyEdddy a răspuns (pentru LPCTSTR):

Tu ai venit aici ca ai terminat tot pornhub ul? poate apare pornhub 2 pentru tine

| LPCTSTR a răspuns (pentru AndreiRoAndyG):

Ma intrebi sau te intrebi pe tine? Nici tu nu stii ce vrei.
Dar eu stiu: "te desparti dracului si revii la viata minunata de dinainte, punct." Esti apt in a urma instructiunile anterior prezentate? Sa speram ca da... ca sa fii satisfacut ca dupa sa nu zici ca raspund inconsistent.

| LPCTSTR a răspuns (pentru eddyEdddy):

Bineinteles, ce mai patos pun eu pe dramakle plozilor de 13 ani...

| CodrutElian1990 a răspuns:

Te inelegi bine cu parintii iubitei, dar ei vor sa va desparta. Asta da intelegere!
Nu stiu ce varsta aveti tu si iubita ta si care este starea ta sociala, asa ca nu pot sa-ti spun ce sa faci.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu prea iese la socoteala faptul ca tu te intelegi foarte bine cu mama ei dar ea totusi vrea sa va desparta. Ce ar trebui sa faci? Nimic. In situatia de fata tu esti practic ''legat''. Decizia de a pastra sau rupe relatia ii apartine iubitei tale.

| AndreiRoAndyG a răspuns (pentru siriusblack98):

Nu prea îi aparține ei, din păcate.

| siriusblack98 a răspuns (pentru AndreiRoAndyG):

E majora sau minora? Nu stiu de ce dar am mers pe premiza ca are macar 18 ani.

| AndreiRoAndyG a răspuns (pentru siriusblack98):

Amândoi suntem minori

| NarcisIfrim a răspuns:

Acum totul tine de iubita ta, daca vrea te lasa, daca nu, nu.

| Petre_Ilinca_1998 a răspuns:

Daca sunteti minori nu prea aveti ce face. Nu trebuie sa va certati cu parintii. Fiti mai rezervati.

| alexandraad a răspuns:

Zic din experiența, atâta timp cât ea te iubește și nu asculta ce zic ai ei e totul ok. Părinții mereu vor avea de comentat ca na, practic considera ca n-ar avea timp suficient pentru sora ei. Dar nu baga in seama. Dacă te înțelegi bine cu ea și e totul frumos, la un moment dat o sa înțeleagă și părinții.

| AndreiRoAndyG a răspuns (pentru alexandraad):

Mama ei intelege, dar tatăl ei, nu prea. Mama ei vrea să ne despartă pentru că vrea să înceteze cu certurile in familie, cauzate bineînțeles din cauza lui taică-su, care cauta motiv de ceartă cu maică-sa.