| anonim_4396 a întrebat:

Sa intamplat vreo data sa iubiti o persoana care nu ati pututo avea? Daca DA cum ati procedat? ce ati facut?

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bineînţeles. Mai mult ca sigur, cu toţii ne confruntăm cu asta la un moment dat.
Nu am procedat într-un fel anume. Presupun că doar am aşteptat să trec peste sau să mă obişnuiesc cu ideea.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mie imi placea de una dar ea facea misto de mine, pana la un moment dat i-am pus oful jos si asa nu ma mai deranjat dar trecusem peste ea nu mai simteam nimic.

| Dav7id a răspuns:

Barbate se intampla la toti si nu numai odata, daca nu o poti avea si e cu altcineva nu cred ca l-ar lasa pe ala si nu cred ca ti-ar placea sa stii ca tu o ai acum in brate si mai tarziu zambeste pentru altul la fel cum tia zambit si tie, e greu sa iti spui ca nu e de tine intr-adevar dar niciodata nu o sa ii placa indeajuns de tine daca are pe altul sau care iti spune nu cand o intrebi.Am trecut prin asta acum doua luni si e devastator.Salut!

| Muppet a răspuns:

Da. Si nu am facut nimic. M.am indragostit de altcineva dupa aia. Nu e mare lucru. Lumea e plina de baieti, sau de fete. dupa caz big grin

| Alexandra_2116 a răspuns:

Da, mai ales in perioada copilarie-adolescentei, cand suntem confunzi si nu prea stim ce vrem, ba chiar avem impresia ca iubim(uneori chiar e posibil sa iubim) ideea e ca aproape mereu ne incapatanam sa ne dorim ceva ce vedem ca nu putem avea, si aici deja nu mai e iubire; si totusi daca e sa vorbim de iubire neimpartasita intr-un final apare resemnarea sau de ce nu...suntem suficienti de puternici incat sa recunostem ca persoana respectiva e fericita si nu are nevoie de noi; cand iubim suntem capabili sa acceptam mai usor fericirea celuilalt!

| gina09 a răspuns:

Buna da mi s-a intamplat ...pai am suferit am iubit de la departare dar am incercat sa trec mai departe sa caut alte persoane dragii poti face si uh la fel sau poti sa luptii pentru ea. daca ii dovedesti ca o iubesti cu adevarat o vei avea succes

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

A ramas o iubire neimpartasita...
dar, "nu ati putut`o avea" in ce sens? e casatorita? :-s

| CrIsSy_1084 a răspuns:

Nu stiu daca il iubeam sigur, dar imi placea enorm de mult de el.Dar nu a fost sa fiu cu elhappyDeoarece el era prea timid, eu la fel.Ieseam prin oras, ne plimbam, glumeam cu gasca.Dar cam atathappy.Dar in schimb suntem prieteni.Se mai intamplahappy