| WhisperSsS a întrebat:

Alohaa!

Voua vi s-a intamplat vreodata sa iubiti pe cineva pe care nu il puteti avea. Oricat de mult v-ati dorit nu ati putut sa fi`ti cu acea persoana, desii amandoi aveati sentimente puternici unul fata de celelalt? Si daca da, cum ati procedat...

Răspuns Câştigător
| LostInBubble a răspuns:

Da, s-a intamplat. Persoana respectiva statea la cateva blocuri distanta. Tineam unul la altul, si fara vointa noastra ne demonstram acest lucru prin niste fapte banale.
Nu am avut cum sa procedam. prietenii puneau pariuri cum ca vom fi impreuna, ne indemnau, se vedea totul clar. dar nu a fost sa fie.
Imi era cel mai bun prieten si ii eram cea mai buna prietena. Nu am reusit nici unul sa imi imaginez o relatie alaturi de acea persoana, si el stia asta, cred ca din cauza asta nu a deschis subiectul. M-a inteles din priviri. A promis ca mereu va face asta.
Acum eu am prieten de cativa ani, el prietena, dar inca imi citeste totul din priviri, chiar daca nu mai vorbim.

| AndruţHere a răspuns (pentru LostInBubble):

Si eu care credeam ca povestea mea este trista..La mine sunt doar 24 de km. Desi il plac de aproape trei ani, am ajuns la cloncuzia ca daca ma placea intr-adevar facea de mult primul pas. In cele din urma m-am lasat batuta, chiar daca ma gandesc la el aproape in fiecare seara. Din pacate suntem si o sa fim doar prieteni.

13 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy.Da am trecut si eu prin asta acum 2 ani.Placeam un coleg din clasa si el pe mine, si cu toate ca ne placeam amandoi nu a fost sa fie sa fim impreunasad.Imi era greu cand il vedeam mereu, practic nu reuseam sa il vad doar ca pe un simplu amic.Incercam uneori sa il ignor dar degeaba...tot mie imi faceam mai mult rau.Mi-a fost greu o perioada de timp dar usor usor am reusit sa imi revin.Acum am langa mine o persoana important care m-a ajutat mult sa uit si sa fiu fericita cu adevarathappy

| DeeaMarry a răspuns:

Da, mi s-a intamplat. Si de multe ori.
Dar am continuat sa sper si sa am credinta ca dorinta mi se va indeplini. Si asa s-a intamplat happy.

| neutrino a răspuns:

Daca ce-i doi vor, nimic, in afara de distanta, nu poate sa le stea in cale. In rest e literatura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In dragoste si in razboi, totul e permis.
Daca intre 2 oameni e iubire adevarata, atunci ar trebui sa faca ORICE ca sa lupte pentru iubirea lor si sa n-o lase sa "moara".

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Daca cei doi vor cu adevarat asta iubirea lor poate razbate orice, poti strabate orice distanta. Deci totul e sa vrei si sa existe o dragoste suficinet de mare si atunci veti reusi sa fiti impreuna

| WhisperSsS explică (pentru Brăila_Ana_Cosmina_1997):

Sunt unele detalii peste care nici eu nu pot trece... Principiile mele m-au facut sa cred ca sentimentele nu sunt mai puternice ca ratiunea!

| pretty34 a răspuns:

Cred ca se asemenea cazuri mai sunt destule... Cat iubirea exista nu inteleg de ce ar putea aparea probleme. Sa iubesti sincer pe cineva si sa-l nu poti 'avea' nu este o garantie ca acest sentiment va dura mereu tot timpul...
conteaza si de ce nu-l poti avea; si daca sentimentele voastre sunt sunt reciproce si timpul intervine (va desparte) atunci este o problema doar de timp si ar trebui sa exista o fericire ca iubirea poate trece peste orice. Ar trebui sa va sustineti reciproc si iubirea dintre voi sa invinga timpul(daca intervine si diferite persoane, iar e rau).
In aceste circumstante doar timpul poate decide restul (nu stim a cui este vina; cine v-a pus iubirea la incercare).

| ValyMT2 a răspuns:

La mine e doar o distanta de 450 de km.

| WhisperSsS explică (pentru ValyMT2):

La mine este de 300km si ceva cred sad...

| anonim_4396 a răspuns (pentru WhisperSsS):

300 km e nimic.Imagineaza-ti ca iubitul meu a venit pentru mine si pentru iubirea noastra din Cehia!
Deci daca e iubire adevarata...nimic nu e imposibil.

| Rose15 a răspuns:

Dragostea invinge orice

| Torax a răspuns:

La mine este de vreo 4 tarisad