| XxPufosheniaXx a întrebat:

Hey TPU!
Vi s-a intamplat vreodata sa iubiti doua persoane in acelasi timp? Vreau sa spun, sa aveti o persoana draga langa voi, pe care sa o iubiti si care sa va iubeasca si dintr-o data sa apara altcineva si sa va simtiti atrasi de persoana care a aparut...
Daca da, ce ati facut? Cum ati procedat? Pe care dintre ele ati ales-o?
Va rog raspundeti-mi urgent!

Răspuns Câştigător
| ovidiu2295 a răspuns:

Aici depinde doar de tine. Alege-o pe accea cu care te intelegi mai bine. Cu care poti vorbi orice orcand, si care te accepta asa cum esti.

5 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Se spune ca daca iubesti doua persoane in acelasi timp sa o alegi pe a doua pentru ca nu te-ai fi indragostit a doua oara daca chiar il iubeai pe primul.
Si da, am avut cam pe la inceputul unei relati chestia asta. Avea tot ce prietenul meu nu avea si chestia asta m-a apropiat mai tare (desi ei doi erau prieteni).Am ales sa ii dau pace si sa fim doar prieteni pentru ca nu merita sa imi stric relatia cu cineva minunat si sa "plec cu prietenul lui".
Ne-am indepartat foarte mult de atunci dar e mai bine asa pentru amandoi sa fim doar prieteni. Vorba aia:Nu da pasarea din mana pentru pasarea de pe gard
Care este situatia ta?

| XxPufosheniaXx explică (pentru Sოﺁℓε):

Pai cam acelasi lucru..de curand am inceput o relatie cu un baiat. Noi doi ne stim de mult timp si am fost prieteni foarte buni la un moment dat, iar pana la urma am decis sa fim mai mult de atat. Tin foarte mult la el si stiu ca si el tine la mine. Dar am o problema cu un baiat care imi tot scrie mesaje si etc. Baiatul respesctiv imi scria si inainte sa fiu cu prietenul meu. Il simpatizez putin, e dragut, dar simt ca nu as putea sa-l las pe prietenul meu pentru el. Nu as putea renunta la el. Dar sunt deja derutata, nu mai inteleg nimic.
Nu vreau sa ma despart de prietenul meu pentru el, dar in acelasi timp, il simpatizez. Ce poate insemna asta?

| Sოﺁℓε a răspuns (pentru XxPufosheniaXx):

Este doar o simpatie de moment.In schimb, tu pe prietenul tau il iubesti. Sfatul meu e sa nu renunti la prietenul tau.Cel mai bine ar fi sa il ignori pe celalalt tip sau sa ii spui clar ca ai prieten si il iubesti.

| neutrino a răspuns:

Da, mi s-a intamplat des si am onorat pe toate, atat cat am putut, in ordinea aparitiei.

| Cigarettă a răspuns:

DA mi s-a întâmplat şi mie...
Pe primul` îl iubeam şi la rândul său mă iubea, iar pentru al II-lea era doar o "atracţie" fizică nimic mai mult...
L-am ales pe al doilea şi a fost o greşeala enormă, iar acum regret asta dar a trecut destul de mult timp de atunci deci am dat uitării oh go onj
Atunci când trebuie să alegi dintre două sau mai multe persoane[ dacă e cazul] analizează bine "situaţia". Gândeştze limpede şi nu lua o decizie pripită happy. Uneori dacă faci o greşeală regreţi enorm şi mai şi suferi [ iubire fără sentimente nu există laughing ]
Baftă! ☺