| 247 a întrebat:

Sa ma bag intr-o relatie chiar daca nu am sentimente pentru acea fata? laughing)
E vorba despre o prietena din grupul meu de prieteni... Nu pot sa spun ca e cea mai frumoasa fata, uneori ma atrage, alteori nu si nu e genul care sa vorbeasca prea mult. Cu greu am descoperit ceva ce chiar ii place, e cam plictisitoare, dar cum am spus, uneori ma atrage si ma gandesc ca daca ar fi putin mai deschisa poate as putea sa ma gandesc mai des la ea.
Sau daca doar ma atrage, ar fi gresit sa o fac cu ea si atat? Din cate stiu eu pana acum n-a mai avut prieten si are 20 de ani...

Imi aduc aminte ca acum cateva luni eram cu ea si inca o fata si un baiat si noi le propuneam mai in gluma sa fim prieteni cu beneficii si ele n-ar fi spus nu, a doua zi au spus ca vor sa bea si dupa cateva beri am inceput sa le batem apropouri, radeau, am mers toti la celalt baiat acasa si am ajuns cu fata asta in pat, dar am iesit putin afara pentru ca era prea cald si mi se facea rau, moment in care am vorbit cu prietena ei care m-a rugat sa nu se intample asa ca n-a mai avut prieten si probabil ar regreta dupa ca a facut-o asa prima data si nu stiu ce si pana la urma cand am intrat din nou in camera si am vazut-o ca e cam ametita si obosita am dus-o acasa fara sa mai facem ceva. Ma gandesc ca si ea a vrut, oarecum poate ma place si nu spune?
Despre asta n-am mai vorbit zilele urmatoare, cred ca am dat amandoi vina pe bautura

Răspuns Apreciat de Editori
| OldSoul a răspuns:

Recomandarea mea e sa incerci sa fii mai apropiat de ea, fara "relatie" fara obligatii, incearca sa fii mai apropiat de ea si vezi cum decurge treaba, dar nu-i spune de o relatie daca nu-ti doresti asta.
Fii un prieten cu ea, apropie-te cat poti, iar daca ea vrea, o sa ajungeti si acolo, dar nu pune presiune pe ea, ca nu ai de ce.
Ideea e ca nu trebuie sa o minti ca aveti o relatie pentru a ajunge acolo, dar trebuie sa o faci si pe ea sa-si doreasca asta.
Fii sincer, si cred ca o sa conteze asta mai mult decat toate vrajelile si minciunile din lume, desigur, asta daca si ea e open minded.

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare ca o vrei doar pentru sex si atat. Chiar tu spui ca nu ai sentimente pentru ea, ca e prea tacuta si altele. Sa fiu sincer, cred ca merita ceva mai bun. Nu va vad impreuna. Mai mult de o aventura, si aia facuta la betie, nu vad intre voi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa se zice. că dacă o femeie nu ți se pare frumoasă, nu ai băut destul.
Și se pare că nici ea nu a băut destul.
Eu în locul tău aș mai încerca o dată. Nu sunt eu să recomand alcoolul, dar dacă așa reușești ( reușiți) este și asta o cale. Și tu și ea, aveți nevoie de o experiență. Apoi, ce va fi, va fi, vorba lui GIngis Han.

| Apokales a răspuns:

De dragul experientei sexuale merita, plus de asta nu cred ca s-ar supara nici ea din cate ne-ai scris. Dupa depinde de amandoi daca ramaneti sau nu impreuna.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Atât de josnic și nebăgat în seamă de femele ești?

Eu nu cred că fata aia a stat până la 20 de ani ca să se mulțumească cu tine. Cât de ratat trebuie să fii ca să minți că vrei o relație pentru niște sex amărât, mai ales cu o virgină pe care o descrii ca fiind urâțică și plictisitoare? Mi-e milă de amândoi, dar mai rău de ea că o să scape cu traume și regrete de tine.

Mamă și ce mai expriență sexuală, cu o virgină laughing Cred că tânjești rău după așa ceva. Sau habar n-ai ce presupune.

Dacă atât de mare e disperarea, întreab-o clar dacă vrea fwb și evită să fii un gunoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, e jalnic
O intrebi ce vrea si ii spui ce vrei tu si cadeti la un comun acord

| Clytia a răspuns:

Nu te băga într-o relație dacă nu sunt sentimente la mijloc. Și mai ales dacă nu o apreciezi pe acea fată...
Caută-ți alta!

| 247 explică (pentru anonim_4396):

O aventura la betie s-ar mai fi putut intampla si mai recent, dar n-am mai avut intentiile astea, nici eu nu stiu ce vreau, dar faptul ca ea e atat de inchisa nu ma ajuta in a-i vedea mai mult decat trupul...

| 247 explică (pentru sadrian46):

In povestirea de mai sus ea bause destul, poate prea mult...
E adevarat ca la bautura toate sunt mai frumoase laughing) dar am spus de multe ori cand eram treaz ca e frumoasa si de alte cateva ori mi s-a parut complet neatragatoare
Nu eram cel care sa spuna ca atractia fizica e cea mai importanta pana acum, dar fiind in dubii, imi dau seama ca e.
Probabil o sa mai incerc, dar fara alcool sau fara prea mult.

| 247 explică (pentru Apokales):

Da, nu stiu.
Ma intreb daca dupa ar fi mai deschisa cu mine, mai vesela

| 247 explică (pentru supadeceapa):

Daca as fi vrut doar sex, totul s-ar fi consumat in acea seara, dar am decis s-o conduc pana acasa.
N-am spus ca e uratica, doar ca uneori nu ma atrage pe mine, insa de multe ori da si e o enigma pentru mine, adica ori e alba ori e neagra... dar acum se pare ca e gri.
Recent fara sa vrea ne-a aratat o pasiune de-a ei prin care brusc a devenit mult mai interesanta(si nu e vorba despre nimic vulgar).
Am recitit si eu intrebarea si recunosc ca e cam incurcata... Ma intreb oare daca o fac cu ea, dupa va deveni poate mai deschisa cu mine sau nu? As vrea sa fiu impreuna cu ea, nu doar s-o facem, dar lipsa ei entuziasm e buba, iti ia tot cheful. Nu stiu, a intrat intr-o zona de confort, s-a obisnuit asa, ea si serialele si o prietena sau doua plus grupul nostru, cateva iesiri cu toti ceilalti apoi inapoi in casa.
Da, mereu mi-am dorit o virgina s-o iau direct tare si sa-i dau in timp ce plange... Nu ma intereseaza ca e(poate nici nu mai e, n-am de unde sa stiu, de prieten stiu ca n-a avut deoarece chiar ea a spus), o iau usor ca nu ma excita durerea celor din jur.
Vad ca perioada asta in care ar trebui sa stam mai mult in casa nu-ti face bine, incepi sa jignesti cam usor sau sa fie de la prea multa supa de ceapa?

| 247 explică (pentru Clytia):

Da, dar asa luata mai cu usor asa ar putea aparea niste sentimente? Sau daca nu e flacara aia de la inceput mai bine nu?
Adica timp mai mult petrecut impreuna, iesiri seara, filme, chiar gatit

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru 247):

Omule, dacă nu există sentiment, nu simți atracție decât cu porția, nu ai vreo admirație pentru ea, las-o naibii, nimeni nu merită așa ceva. Faptul că te atrage din când în când, nu înseamnă nimic laughing. Ea poate o să se îndrăgostească de tine, că na, ești primul, o să fii important pentru ea, dar poate tu nu o să simți la fel. O să te simți super să-i dai jet, nu? Dacă era să fie ceva între voi, era de mult.

N-am jignit, am descris oamenii care practică astfel de lucruri. Zici că nu mai există fete pe lume, s-a terminat lumea la ea, e ultima ta salvare.

| Apokales a răspuns (pentru 247):

Din cate imi spui nu va mai exista un dupa pentru voi doi, dar merita sa o ajuti daca este mai timida cu baietii sau in general. Incearca sa comunici mai mult cu ea, asta inainte de orice.

| Clytia a răspuns (pentru 247):

Mai bine nu. Îți spun din propria experiență. Am încercat același lucru, iar sentimentele nu au apărut. Chiar nu-ți recomand! Eu cel puțin în timpul relației am avut zeci de gânduri, frustrări, incertitudini...
Când o să te îndrăgostești cu adevărat, nu o să-ți mai pui astfel de întrebări, o să vină totul natural.

| Sofer a răspuns:

Dacă ști ca o sa fie ceva de durata te poți baga cu ea în relație dacă și ea vrea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Apokales):

Organul nu știe teorii, el știe că are o treabă de făcut. Asta pentru supa de ceapă care mă ignoră.