| kittyKatAlawaysHappy a întrebat:

Apelez din nou la voi pentru o mica mare problema.

Dau fundita, bineinteles!
Deci sunt cu un baiat, cu care nu ar trebuihee hee adica mi-a placut de el, mi se parea chiar de treaba, insa nu-l cunosteam prea bine. El simtea acelasi lucru pentru mine, pote ceva mai puternic, asa ca a facut el primul pas si acum suntem impreuna. Problema este ca nu-mi mai place de el, adica este altfel fata de cum mi s-a parut, fata de cum il credeam eu. Au trecut vreo 5 zile de cand suntem impreuna, iar eu nu mai vreau. nu-mi place relatia...sad nu-mi place cum se comporta, sau ma rog, nu e genul meu de baiat. Vreau sa-i spun asta, sa-i spun ca nu mai vreau sa fim impreuna, dar nu stiu cum, pentru ca el s-a atasat de mine. Imi face mereu complimente, uneori chiar exagerate. Va rooooggg help me! Ajutati-ma! Cum sa-i spun ca nu mai vreau sa fim impreuna, dar fara sa-l ranesc prea tare? Si sigur o sa ma intrebe motivul, eu ce sa-i spun? Cum sa-i zic? Va roogg ajutat-ma! Dau funda la cel mai bun si mai OK raspuns si vot la toate sfaturile.

Va multumesc anticipatlove struck!

PS:nu stiu daca am ales bine categoria, daca nu, scuzele mele big grin

Răspuns Câştigător
| Larisa a răspuns:

Parerea ea este ca nu trebuie sa te complaci intr-o situatie care te incomodeaza sau nu-ti convine doar pentru ca ti-e mila de acel baiat(pentru ca tie ti-e mila de el din ce vad eu)Nimeni nu trebuie sa-si iroseasca viata, meriti ceva mai bun.Ai putea sa-i spui direct,apoi a-l ignori oricat ar insista,sau sa discuti echis cu el si s-i zici care sunt motivele, si ca nu se mai poate face nimic n privinta asta, pote doar sa ramaneti amici.Tu decizi in ce fel abordezi problema

3 răspunsuri:
| TSO7 a răspuns:

Daca chiar numai vrei sa fii cu el eu zic sa ii spui asta cat mai repede, chiar acum pentru ca sa nu se ataseze si mai mult cu fiecare clipa ce trece.

| ganeaa a răspuns:

Ceau uite cum sta treaba...ia ti inima in dinti si fi sincera te duci si ii spui ca nu mai vrei sa fi cu el.nu ai cum sa faci asta fara sa il ranesti fiindca daca tine la u o sa il doara dar o sa ii treaca ai sa vezi. bafta

| Alissya_4251 a răspuns:

Daca nu`ti mai place de el nu mai ai motive sa conttinui aceasta relatie, dar el are dreptul sa stie adevarulwinking Trebuie sa fii corecta si sa ai o discutie cu el. Spune-i care este motivul si care erau asteptarile tale. Nu ai de ce sa te simti jenata si nici nu-l vei face sa sufere avand in vedere ca sunteti de doar5 zile impreuna. Nu ai de unde sa stii?!? Poate el va lua in calcul ceea ce`i spui si va incerca sa devina cum iti doreai tuwinking Daca el te place in de`ajuns de mult va face asta pentru tinewinking
Mult succes!:*