| selena_2212 a întrebat:

Sa va zic o poveste. si-as vrea parerea voastra. Am un amic foarte bun, ne stim de-o viata datorita parintilor si bunicilor nostri care sunt foarte apropiati. Am fost impreuna la diferite evenimente, de la petreceri pana la inmormantari. Anii au trecut, noi am crescut, iar el ma placea. vroia sa fim impreuna. Toti prietenii imi spuneau sa accept sa fiu cu el, se faceau diferite glumite. mama lui imi spunea: "nora mea", verii incercau sa ne cupleze, insa eu n-am vrut.eram copii pe atunci. Apoi. familia lui s-a mutat, au plecat in strainatate si s-au stabilit acolo. Insa am ramas amici, la fel de buni. Vorbim destul de des, chiar in fiecare zi pe messenger, la telefon.ne vedem in fiecare vacanta, ne-am facut si majoratul impreuna. Cand a venit prima data in tara, am crezut ca i-a trecut "indragosteala"(cum spuneam eu). dar n-a fost asa, a vrut din nou sa fim impreuna, si iar l-am refuzat.lucrurile s-au repetat, pana acum 2 ani cand am avut o discutie destul de serioasa. I-am zis ca nu se merita sa stricam prietenia noastra cu o relatie care. poate nu va merge. Desi n-au mai existat discutii pe acea tema, tot s-au mai aruncat pastile.culmea ca le-am aruncat amandoi. Jocul nostru a continuat! Prietenii au continuat sa ne spuna ca ne sta bine impreuna, cand mergem undeva.la vreo petrecere, toti necunoscutii cred ca suntem impreuna. Chiar, odata. un batranel pe strada ne-a zis sa ne iubim ca ne sta bine impreuna. Amandoi am avut diferite relatii.de fiecare data cand ne sarutam cu altcineva, ne uitam unul la altul. Reactionam la fel.si asa jocul continua! Sunt foarte multe de povestit.toate nazdravaniile noastrehee hee Acum.sunt sigura de sentimentele mele, nu tin la el doar ca la un amic, ceea ce simt e mult mai puternic. Oare se meritta sa-i zic? Uite.ca roata s-a intors si poate ca ma voi trezi cu-n refuz. Sunt confuza, desi ne cunoastem foarte bine. dc mi-e atat de "frica"(poate nu-i cuvantul potrivit) de reactia lui?!

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Poti incerca. Sa vezi cel putin ce iese, cum va intelegeti... Eu daca as fi in locul tau as astepta (pe principiul - cei-i al tau e pus deoparte)... deoarece nu mai cred in relatii la distanta... Am avut prea multe care au esuat...

10 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Si parerea mea este sa-i spui. E normal sa te astepti si la posibilitatea de fi refuzata. Dar oricum, cel putin vei sti mai clar cum sa te orientezi in viitor. Poate risti amicitia lui, dar decat sa risti sa nu fii cu el cand ati fi putut fi impreuna, tot mai bine sa incerci. Domnul cu voi.

| Notme a răspuns:

Nu mai sta la taclale pe TPU, ia telefonul si suna-l! Spune-i o data ce simti!

| Andreeagen a răspuns:

Data viitoare cand va intalniti fata in fata vezi daca zice cv de subiect daca nu zice zi u eu in locu tau asa as face cred ca si el te iubeste si impreuna ti forma un cuplu minunat din cate ne'ai spus tu aicihappy

Iti urez numai binehappy

| mioara a răspuns:

Daca dragostea este asa de mare de ce fa tu primul pas dai un tel si vb cu el.Iti doresc multa bafta.

| rolly14 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii spui ce simti cu adevarat in momentul de fata... iar daca te refuza macar o sa ai constiinta impacata... iar daca accepta o sa fiti fericiti impreuna... oricum nu strica niciodata sa incerci... poate te va surprinde!

| iulyana a răspuns:

WOW...este o poveste extraordinara...iti este teama pentru ca il iubesti :X Dar sunt sigura ca si el te iubeste si nu ezita sa ii spui cu prima ocazie...acum ori niciodata...nu se stie. daca til fura altcineva? tongue Profita si spune-i cat mai repede :X! Ce as vrea si eu sa am o asa poveste de dragoste sigh :X

Mult succes iubita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e amicul x?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E haioasa

| 12xxxx34 a răspuns:

Poate pentru ca crezi ca el a asteptat prea mult...si nu o sa iti mai dea o sansa...
sau poate pentru ca nu ai incredere in sentimentele tale, sau ale lui...

trebuie sa fii tare

bafta!
winkingwinkingwinking

| aniuta a răspuns:

Eu tia propune-i sai spui de sentimentele tale ca merita si daca el tine la tine si inca este indragostirt de tine...va face tot posibelu ca tu sa fii ceam mai fericita fata de pe lume