| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca inca mai tii la fostul care s-a despartit de tine pentru ca nu vrei sa iti incepi viata sexuala cu el (desi nu recunoaste nici pana acum), dar tu esti implicata intr-o relatie de cateva luni.
Ce faci daca actualul se poarta frumos cu tine, n-ai ce sa reprosezi, dar tu inca tii la fostul? Ai mai sta cu el, chiar daca ai stii ca daca te impaci cu fostul risti din nou sa suferi?
Cum iti dai seama ca fostul chiar regreta si te vrea inapoi?

Răspuns Câştigător
| Liquify a răspuns:

Pai daca nu recunaste... poate chiar nu asta a fost motivul de despartire. Oricum, daca esti cu cineva care se poarta ireprosabil, dar inca ti la fostul te sfatuiesc sa te desparti de el pentru ca nici tie nu ti-ar place sa fi cu cineva care nu te poate iubi inapoi la fel de mult. Explica-i situatia. In ceea ce priveste fostul prieten nu ai cum sa stii daca chiar regreta sau nu fara sa fi cu el. Daca se va comporta frumos inseamna ca chiar a regretat. Daca va ridica direct problema sexului atunci inseamna ca nu regreta ci vrea doar sa reuseasca ce nu a putut prima oara, iar acela chiar a fost motivul despartirii.

3 răspunsuri:
| georgiana_1403 a răspuns:

Sfatul meu e sa ramai cu actualul. De ce? Pt ca celalalt nu te merita absolut deloc, pentru ca actualul are mai multe de oferit:cum ar fi dragoste si un comportament f frumos fara sa-ti ceara ceva in schimb si pentru ca si eu am patit exact la fel ca tine si am ramas cu baiatul care stiam ca tine la mine chiar daca tineam la celalalt. in timp m-a facut sa-l uit pe celalalt iar pe actualul sa-l iubesc mai mult ca orice pe lumea asta si avem o relatie de 2 ani jum. Concluzia: ai grija ce faci dar nu-ti bate joc de viata ta pentru ca nu se merita.

| Lacoste a răspuns:

Buna.Cred ca fostul tau prieten isi mai incearca odata norocul, crezand ca poate de data asta vei cadea in plasa.Nu te risca!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apai tu ti la ala care s-a despartit de tine pentru sex, pentru ca tu nu ai vrut? Daca nu iti dai seama, el nu tine la tine, pentru ca altfel astepta cat voiai tu de mult. Nu fi proasta, stai cu actualu.