| anonim_4396 a întrebat:

Anul trecut in vara ne-am despartit dupa 6 luni. Motivul? Nu am vrut sa incep viata sexuala cu el si s-a racit fata de mine, pana s-a despartit de mine. A2a deja o facuse cu alta. Neesential. Ieri s-a trezit sa imi spuna ca ii PARE RAU, regreta, si toate cuvintele din campul lexical si ca nu gaseste o fata de care vrea el, cu care sa aiba o relatie de durata si l-am intrebat ce vrea de la mine? Si mi-a zis ca o a2a sansa, chiar daca ar fi tot timpul cu frica pentru ca as incerca sa ma razbun pentru tot ce s-a intamplat.
Am o relatie de 2 luni si ceva, in prezent nu pot sa zic ca tin la cineva sau iubesc, dar la amandoi tin.
Chestia asta cu "intoarcerea rotii" m-a bulversat rau de tot si nu stiu ce sa fac. Nici nu stiu de ce va scriu voua, doar vreau sa ma descarc. sad
Ei doi nu se cunosc. Parca as vrea sa ma impac, dar nu as vrea sa il las pe actualul prieten. El nu mi-a gresit cu nimic, nu merita sa ii fac una ca asta.
Astazi am iesit afara cu fostul si chiar se purta frumos cu mine si fata de anul trecut s-a schimbat mult, adica nu mai umbla in cluburi, era azi cu una, maine cu alta, etc, dar sunt de parere ca "lupul isi schimba parul, dar naravul ba".
Vreau sfaturi ceva. I don't want to see

Răspuns Câştigător
| ella1194 a răspuns:

Da aici ai dreptate. LUPUL ASI SCHIMBA PARUL, DAR NARAVUL BA,,.Nu ai mai da nici o sansa pentru ca de ia drppt de proasta si da acum se comporta frumos cu tine dar ia sa vezi dupa 1 luna o sa ati ceara din nou sa faci sex cu el sua o sa umble cu altele, asta am patit eu cu fotul meu prieten, decat sa regreti mai tarziu si sa suferi dupa el mai bine lasa-l nu se merita esti inca mica ai timp de baieti care te merita cu adevart, nu te lasa niciodata batuta in fata unui baiat, Aratai ca tu esti mai tare chiar daca mai ti la el, nu ai mai da atentie el tea last pentru ala si tu de ce sa ati lasi actualul iubit,, gandeste putin,, CINE TE VREA CU ADEVARAT TE CAUTA SI NU TE LASA. STA LANGA TINE SI LA BINE SI LA GREU.si el daca te iubea cu adevarat nu te lasa pentru ca tu nu vroiai sa faci sex cu elwinking.

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu renunta la actualul.Nu fa si tu ce a facut fostul tau, lasandu-te balta pentru ceva ce i se parea ca e mai bun.

Daca erai singura iti spuneam sa mai incerci, dar asa...nu renunta la o relatie frumoasa pentru un trecut dureros.

Schimbat il vezi pentru ca a trecut totusi 1 an si stie si el foarte bine sa te fraiereasca, sa iti arate tot ce are mai bun.

Repet, ramai cu actualul.

| answer a răspuns:

Lasa-l sa se duca in a masii! Unii ca el nu merita a doua sansa! Orice baiat stie sa disimuleze! Stai cu actualul daca tii la amandoi, nu il face sa sufere si fostului da-i cu flit! Tu nu esti disponibila doar cand are el chef; ai si tu demnitatea ta, fii dintr-o bucata! Ala nu merita nimic!

| cupcake02 a răspuns:

Eu spun sa ai grija de relatia ta actuala, cum ai spus chiar si tu, prietenul tau nu ti-a gresit cu nimic, asa ca mai bine ai incerca sa ai parte de o relatie frumoasa cu el, pentru ca ai spus ca tii la el oricum. Cat despre fost... daca a avut inima sa renunte la tine atat de usor, inseamna ca te-ar mai dezamagi, poate nu cu aceleasi lucruri sau in acelasi mod, dar sigur ar mai face-o. Si ciorba reincalzita dupa atata vreme nu se va compara niciodata cu cea proaspata, oricum. happy

| FemeiaPisică a răspuns:

Bună,
Eu te sfătuiesc să nu îl părăseşti pe prietenul tău pentru unul care te-a făcut să suferi.
Gândeşte-te la cât de mult te-a făcut să suferi fostul şi poţi să îl faci să sufere mai mult pe prietenul tău.
Încearcă să îl eviţi pentru că oamenii ca el nu merită nimic, ei cred că pot obţine ce vor dar aratăle că nu este aşa.
Acum depinde de tine ce alegere faci.

| PinkPanther a răspuns:

Continua relatia actuala, nu are rost sa renunti la ea mai ales ca ai vazut de prima oara ce urmarea. Daca chiar tinea la tine nu iti dadea papucii ca nu vrei sa faci sex cu el si avea rabdare sa fii pregatita. Eu zic ca acum o sa faca la fel. Nu merita.

| jdbsg a răspuns:

Lasa`l pe fostul. daca nu a stiut sa pretuiasca de la inceput pierderea lui, chiar daca tii la el, lasa`l sa te imploree

| Terranova a răspuns:

Ma.eu zic sa ramai cu actualul love struck. Fostul este in stare sa te dezamageasca oricand, acum zice " te iubesc " acum zice " mi-am gasit pe alta ". Si chestia cu " inorsul rotii" si mie mi-e frica de asta chiar daca este o superstitie pentru unii. Eu am un prieten mai mare ca mine cu 7 ani, dar niciodata nu mi-a cerut sa ma culc cu el si sincer vorbind am vorbit despre subiectul acesta, dar a spus ca daca eu nu vreau este oke ca nu totul se rezuma doar la sex si este dispus sa ma astepte oricat pentru pasul asta urias in viata unei fete. Cum ai spus si tu " lupul isi schimba parul, dar naravul ba ". Si cum a zis si cupcake02 " ciorba reincalzita dupa atata vreme nu se va compara niciodata cu cea prospata ". Oricum...ai grija si eu zic sa ramai la cel actua l. happy

| Parazituuu a răspuns:

Nu poti sa zici ca tii la cineva dar la amandoi tii?! culca-te cu amandoi vezi care e mai bun si ramai cu ala. baietii au si ei nevoi,voi vreti pasiune,tandrete, sa fiti ascultate, laudate etc noi ne rezumam doar la sex. asa ca daca tii la ala vechi ii dai ce vrea si va fi bine, daca nu stai cu asta actualu si il amagesti vreo 6 luni dupa aia altu pana te decizi si u sa dai! capisco?