| OKMaui a întrebat:

Sa zicem ca un cuplu este format dintr-un baiat care gandeste "outside the box" si o fata care gandeste "inside the box". Sunt indragostiti amandoi. Fac dragoste si la un moment dat, baiatul vrea sex oral dar, fata nu vrea pentru ca este impotriva religiei.
Va reamintesc unora ca atunci cand iubesti, te daruiesti si sufleteste si trupeste, nu trebuie sa existe inhibitii in dormitor, totul o faceti din dragoste si pasiune.
De preferat, oamenii cu mentalitatile blocate sa nu imi raspunda.
Ce este de facut in cazul asta? Cand ei doi chiar se iubesc nebuneste?
Sa renunte baiatul la sex oral, sa n-o forteze, sa ii respecte deciziile, sau, fata sa renunte la conceptiile de maicuta si sa ii arate ca iubirea nu este mai presus de religie?
Argumentati raspunsurile voastre.

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Eu sunt de parere ca in momentul in care exista sentimente intre 2 persoane, nu exista limite. Religia si doctrinele nu-si au locu in pat.
Nu poti iubi pe cineva doar pana la un anumit punct, ori il iubesti ori nu-l iubesti. E destul de simplu

22 răspunsuri:
| Tania a răspuns:

Pai in cazul asta...va trebui ca baiatul sa aiba rabdare ca pana la urma tot o va face poate din curiozitate.
Sau sa ii faca si baiatul ei un oral si cine stie?!
Oricum in mare parte sunt de parere ca daca cei doi se iubesc nu ar trebui sa fie un impas asa mare intr-o relatie lipsa sexului oral.

| Adry05 a răspuns:

PAi, daca e sa o luam asa, fata deja a pacatuit cand s-a culcat cu el. Deci ca-i mai face sau nu sex oral e tot una. Totusi, daca ea refuza eu zic ca baiatul ar fi bine sa n-o forteze. Poate sa-i propuna, ca pe o noutate, ca pe o noua experienta, dar daca ea chiar refuza, mi se pare un gest urat din partea baiatului s-o puna sa faca ceva ce ea nu-si doreste si nici nu i-ar face placere doar ca el sa se simta satisfacut. Inseamna ca n-o iubeste atat de mult cum mentionezi tu mai sus, ceea ce din pacate se intampla foarte mult in zilele de astazi happy. Baietii se gandesc doar la sex si satisfacere, si uita de ratiune, iubire, si toate sentimenele alea frumoase care ar trebui sa existe intr-o relatie. Trist, nu-i asa?sad

| OKMaui explică (pentru Adry05):

Eu vorbesc despre dragoste adevarata fiindca exista astfel de cazuri. Nu generaliza, ca sunt baieti care simt nevoia sa fie iubiti. Nu sunt roboti care sa de-a la buci si atat ca altii...

| Adry05 a răspuns (pentru OKMaui):

Stiu asta, exista baieti seriosi la fel cum exista si fete serioase. Dar eu m-am referit la bad boys, ca sa-i numim asa. happy

| Neinteresantul a răspuns:

Ma faci sa rad. Majoritatea maicutelor sunt sau au fost curve. "Religia n-o sa stie" ca ai facut tu sex oral sau anal. Daca tu vrei sa incerci, incearca. Nu conteaza ce zice religia. Uita-te la arabi, evrei, islamisti...se omoara unul pe altul din cauza religiei... le permite religia sa faca asta? laughing

Sfatul meu: fa ce vrei daca esti curioasa si iti place.

| OKMaui explică (pentru Neinteresantul):

Am dat un exemplu ca sa isi dea seama limitatii. Sa mai repet de multe ori ca nu este vorba despre mine? Cate grame de inteligenta are nevoie un om ca sa inteleaga o intrebare, care este scrisa obiectiv?

| Dooolce a răspuns:

Sa renunte baiatul.

| Manfred a răspuns:

Renunta cu ea si du-te la una care vrea big grin(acum, fara caterinca n-o forta, poate ii vine mintea la cap< fa-i tu primul ei)

| OKMaui explică (pentru Manfred):

Am vorbit cumva la persoana intai? Este doar o intrebare.

| Adrianetc a răspuns:

Nebuniile orale sunt doar un moft. deci aleg A

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu aleg tot A laughing si lasa prostiile astea cu 'conceptiile de maicuta'! Daca nu-i place si nu vrea sa faca e decizia ei si nimeni n-are dreptul s-o forteze. Daca va simti ca e bine s-o faca, o s-o faca.

| OKMaui explică (pentru anonim_4396):

Adica, pentru tine religia este mai presus decat iubirea. Asta da prostie.

| miauuau a răspuns (pentru OKMaui):

Ei bine, tu eşti acum cel care gândeşte *inside the box". Cumva dacă ea nu face chestia aia înseamnă că nu iubeşte? fii rezonabil, nu vrea şi gata! ce atâta agitaţie pentru un moft? e cumva oralul ăla dovadă de iubire şi eu am înnebunit?

| OKMaui explică (pentru miauuau):

Eu sunt fata. Cum am mai zis, doar intreb. Dar vad ca e plin site-ul asta de oameni indoctrinati.
Nu este vorba ca e doar un moft, stiu ca se poate trai si fara sex oral, dar e vorba ca pune religia pe primul loc si pe doi, dragostea. Nu cred ca intelegi deloc expresia "think outside the box", chiar deloc. Eu nu las o biblie sa imi conduca viata, nu ma ascund de societate si nu las sa aiba nici-o influenta asupra vietii mele.

| miauuau a răspuns (pentru OKMaui):

thinking
Aici depinde doar de mentalitatea fetei, adică ea face dragoste dar oral nu "are voie"? pe de altă parte, poate tu nu te iei după religie dar alţii aşa au fost crescuţi, deci se fixează pe o idee chiar dacă nu pot să o argumenteze. Fiecare cu mentalitatea lui, mediul ne formează happy şi totuşi dacă ea nu vrea, nu poate renunţa aşa uşor la ideea ei. Poate doar dacă-i explică cineva cu minte cum stă treaba cu religia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OKMaui):

Mai fata, pe mine ma cam doare-n cot de religie laughing) Ideea e ca eu sunt mai presus decat iubirea. Ce imi afecteaza harta emotionala e praf. Daca iti convine ideea sa te forteze in loc sa te convinga, succes. MIE IMI PLACE SA DECID EU ce si cand se intampla, nu sa ma preseze cineva.

| anonima3389 a răspuns:

In pr rand nu prea inteleg treaba cu "outside the box" si "inside the box",dar referitor la ce ai zis u,da,este adevarat ca in dragiste te daruiesti si trup si suflet si lasi inhibitiile deoparte,dar daca iubesti,tii cont si de ce vrea celalat,deci daca ea nu a vrut, nu o obliga, si intelege-o, poate nu vrea acum, dar peste ceva timp probabil ca va vrea.

| OKMaui explică:

"fata nu vrea pentru ca este impotriva religiei" Am zis ca nu vrea din cauza religiei...

| Neinteresantul a răspuns (pentru OKMaui):

Religia este pentru oamenii care vor sa faca parte dintr-o turma de oi cunoscuta. Sa faca ce vrea ea. Sau probabil e motiv ca sa scape de sexul oral.

| DarkTTT a răspuns:

Mdeaa baiatu sa renunte.

| Catalin_Costan_1997 a răspuns:

Avand in vedere faptul ca au moduri de gandire diferite e normal sa existe discutii de genul. Deci eu i-as propune baiatului sa nu o forteze deoarece toate vin la timpul lor si nu vad de ce i-ar cere asa ceva fetei la care tine... Acum, sa fim seriosi, daca ii cere asa ceva probabil ca el nu o iubeste, ci doar vrea sa fie satisfacut in pat.

| BillyTheGravedigger a răspuns:

Hai sa lasam religia este chiar o prostie cand vine vorba de cupluri, dar, nu ai cum sa ii ceri persoanei iubite sa faca asa ceva daca ei chiar nu ii place sau cine stie nu vrea pur si simplu.