| blue-star a întrebat:

Sal.Acm ceva timp am cunoscut un baiat mai mare ca mine cu cativa ani(nu e foarte mare diferenta). Vorbim zilnic pe mass, chiar si de 3-4 ori pe zi si ne trimitem si sms-uri. Dar de fiecare data eu incep si discutiile si valul de sms-uri.Am incercat intr-o zi sa nu vorbesc deloc cu el si am pus la status fel de fel de mesaje care sa-l faca pe el sa vorbeasca cu mine(nu erau mesaje de disperare), dar el nu mi-a spus nimic.Asa ca n-am mai rezistat si am inceput discutia.Acum nu mai stiu ce sa cred...Chiar tine la mine? Adica noi avem asa de multe lucruri in comun si ma alinta mult, dar in fiecare seara e aceeasi poveste. El pleaca cu baietii in oras si mie-mi spune pe mass BRB, iar dupa 5-6 minute de asteptare spune,, mai vorbim maine, trebuie sa plec". Eu cred ca el simte ceva, insa nu sunt sigura si vreau raspunsuri serioase, dar si de la cei care ati patit ceva de genu. Dau fundita! Si inca ceva.Noi nu ne-am intalnit inca fata in fata, deoarece el e din alt oras, dar tot planificam sa facem asta. Sper sa ma puteti ajuta si vreau sa stiti ca el chiar isi arata interesul tot timpul si cand sunt suparata ma face sa rad si nu tot timpul incep eu discutiile. Le mai incepe si el. Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| PisicaAristocrata a răspuns:

Ar fi o idee geniala sa rabzi tu cateva zile, sa vezi daca-ti scrie sau nu. Sau in orice caz, lasa-l sa te astepte, sa-si doreasca sa vorbeasca cu tine, sa-ti duca dorul. Pariu ca daca il tii putin pe jar ii va creste interesul fata de tine. Sau, in caz ca nu e deloc interesat de persoana ta, pastrand distanta il vei uita incet-incet si vei fi deschisa spre noi prietenii.

5 răspunsuri:
| LittleDrop a răspuns:

Buna!
Prin aceeasi poveste trec si eu si prietenul meu, adica mai mereu, nu intotdeauna, eu sunt cea care incepe discutiile pe mess. La telefon, el le incepewinking. Spre exemplu az` a intrat pe mess si nu i-am zis nimic, am asteptat sa zica el ceva si nimic. si-a pus pentru vreo 5 min la status "la magazin" si apoi a revenit la "available" eu am dat un mesaj la toata lista cu "care iese afarabatting eyelashes" si apoi mi-a raspuns "da` tu nu mai bagi lumea in seama?". Asa ca ar fi bine, chiar daca nu poti sau te doare, sa-l ignori putin, inainte cand intram pe mess "saream" pe ellaughing mi-a fost cam greu, dar m`am obisnuit s ail las sip e el sa inceapa discutiile de pe mess. Si pot sa zic ca acum s`a mai obisnuit si el sa inceapahee hee acum` facem cu randu` laughing eu o data-de 2 ori, el o data-de 2 orilaughing se va obisnui si acel baiat de care spui, pentru ca daca te place cu adevarat, si va vedea ca tu nu`I zici nimic, ar incepe el discutiile. Indiferenta doarewinking

Take carewinking si sper ca te-am ajutathappy

| narcisa a răspuns:

Cred ca este timid si nu prea stie ce sa zica cand incepe o conversatie.cat despre faptul,, mai vorbim maine, trebuie sa plec''
cred ca are legatura tot cu asta.
eu nu am patit asa ceva dar cea mai buna prietena a mea da. ea si-a facut curaj sa il intrebe daca o place iar el a zis da.cred ca asa ar trebui sa faci si tu.
iti urez succes si sper sa fie bine
fundita?

| eXtrike a răspuns:

Uite tampita care ma facea tzaran, vrei sa te violez copilo?

| nuitizic a răspuns:

Da asta poate fi problema... e timid!
Vorbiti mult pe net si la telefon dar cand vine vorba sa va intalniti brusc apare o problema pentru el si evita sa vorbiti despre asta ...incearca si tu sa ii spui ca o legatura intre 2 pers nu implica doar comunicare pe mess si sms-uri.

Cu putina rabdare din partea ta poate trece de aceasta timiditate dar asta bineinteles daca vrea si el. Si dacaa te place fi sigura ca va face tot posibilul sa se schimbe!

| AnuTzYk@ a răspuns:

Draga mea, eu nu am trecut prin asa ceva pina acum, dar ma pun in situatia ta! incearca intr'o zi si nu zice nimic catre el.Nu ii trimite nici un mesaj, absolut nimic. Daca intri pe mess, nu incepe sa vorbesti tu cu el! Sa vezi daca zice ceva catre tine! Pune-l la incercare.Stiu ca iti este greu, poate tu tii la el, dar nu zice absolut nimic.REZISTA!

Sper sa iti fie de folos raspunsul meu!:*
Si daca pui in aplicare raspunsul meu, anunta-ma! vreau sa stiu ce s-a intamplat.

Succeshappy