| SunsetTrance a întrebat:

WARNING: am scris destul de mult

Am 23 de ani si, intrand pe un site romanesc de chat, am abordat o tanara de 32 de ani din lista de acolo.

Discutand cu ea, intreband-o de ce este suparata pe lume (reiesea din nickname-ul ei si din reticenta fata de sexul opus), mi-a spus ca a fost deceptionata de un baiat de la mine din oras, mai apropiat de varsta ei, pentru care s-a deplasat intr-un oras de care el zicea ca e al lui (era de fapt doar un frustrat care i-a zis pe fata ca daca nu o mintea, nu credea ca o combina - dar de ce sa minti continuu pe chat 2 luni?)

Revenind: si aratandu-i ca am o mentalitate matura pentru varsta mea, intelegand-o si intreband-o deschis, am ajuns sa facem schimb de numere de telefon, ea dandu-mi mesaj prima pe Whatsapp.

Super femeie, nu m-am asteptat sa fie atat de frumoasa, gingasa, blanda, implicata in conversatie - chiar un suflet nobil as putea spune.

De 3-4 zile vorbesc cu ea, ne intelegem brici, caractere compatibile: sensibilitate, naivitate pe alocuri, gust rafinat in materie de muzica (pop, folk, etc, noi tot schimband melodii), pasiune pentru fotografie si calatorii, etc.

Am impartasit pasiuni, se vede clar ca e interesata de mine, dar sper sa nu ma vrea ca pansament, mi-a si spus ca la cat de suparata era se gandise sa traga si ea clapa altuia (in prima zi fiind asta).

Dar a tot vorbit cu mine, mesaje expresive, mesaje vocale, am vorbit cumulat 1 ora telefonic in ultimele 2 zile, mi-a trimis si ea de 1-2 ori mesaj prima.

Eu nu am trimis mesaje in disperare, multe, vorbesc cu ea doar de 2-3 ori pe zi (dimineata si seara ca sa ii arat ca ma gandesc la ea, in timpul zilei daca mai e ceva de impartasit) - stiu cum e sa te dispere cineva, sunt trecut prin asta (o fata virgina si fara experienta, ca mine, care din 5 in 5 minute imi dadea mesaj si facuse obsesie pentru mine).

Saptamana viitoare va fi ziua mea de nastere, si la ce impresie buna mi-a facut (persoana reala, voce de inger, etc.), i-am sugerat intr-un mod jucaus sa ii dau intalnire la ea in oras.

Va intreb acum pe voi: cum sa procedez sa vorbesc cu ea pana atunci (imi stie intentia deja, i-am mai dat cate una sexuala - dar nu porcoasa - ca sa ii starnesc interesul)? Mi-e frica sa nu considere ca daca 1-2 zile astept sa ma abordeze ea (ca daca tot timpul eu, atunci i se taie presupun), atunci e lipsa de interes si respect; ideea e ca trebuie cumva sa o fac sa ii fie dor de mine, altfel risc sa raman doar amicul ei pentru mesaje si cam atat.

PS1: nu va luati de mine ca e mult mai mare, sunt atras de femeile mai mari decat mine, cu undeva intre 3-12 ani: fizic si mental, atitudine.

PS2: nu sunt atat de prost incat sa nu ma fi prins deja daca este sau nu interesata, dar posibil ca femeile sa ne si "testeze" intr-un fel anume, iar eu neavand experienta deloc in relatii sa le ratez.

PS3: simt ca poate fi chiar femeia pentru mine (incerc sa nu ma imbat cu apa rece, dar simt inlauntrul meu ca Dumnezeu ne-a adus impreuna, deoarece nu am simtit o asa energie buna ca pana acum cu o domnisoara), careia sa ii ofer protectie, iubire, pentru care sa traiesc.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

E vorba de o saptamana,nu te pierde.
Ramai exact la stilul tau,nici prea mult,nici prea putin,mai trimiti o melodie,mai o dragalasenie,mai o conversatie la telefon, n-o zapaci si n-o obosi.
Lasa totul sa ramana frumos si luminos, asa cum simti tu acum, nu schimba nimic.
Si, de ziua ta spune-i frumos ca vrei s-o vezi si ca vei considera asta cadoul de ziua ta.
Atat.
Si la multi ani!
happy

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Daca nu te-ar deranja sa ai o nevasta cu 9 ani mai in varsta merita sa continui relatia daca da, e pierdere de vreme.Ati fi mai fericiti si cu constiinta libera sa resoectati poruncile Creatorului si sa nu faceti sex fara casatorie.

| Violleta2022 a răspuns:

Flirt, flirt, minciuna, pierdere de vreme si cam atat.
Nimic din ce ai descris aici nu mi se pare real, prea sunt toate minunate mai ales cu una care ti-ar putea fi mama, daca se straduia.
Cauta-ti una de varsta ta, daca vrei o relatie normala!

| kampfes04 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mama la 9 ani zici

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cam prea multe presupuneri. Să vă întâlniți.

| Ganderoaica a răspuns:

Nu e mare diferența de vârstă. Sunteți destul de maturi intelectual că sa nu va agățați de astfel de aspecte. Încercați să vă întâlniți și în viața reală iar, daca se va pastra aceeași energie bună ca și pe Internet, de ce sa nu vorbiți și de căsătorie.