| madalina_9112 a întrebat:

Am avut un contact sexual acum aproximativ o luna.Am luat escapele dupa 10 ore. CM mi-a venit dupa o saptamana si ceva (nu am CM regulat.imi vine de obicei cu cateva zile inainte decat data de luna trecuta) mi-am facut un test dupa 2 saptamani mi-a iesit negativ da nu sunt sigura daca a fost un ras corect deoarece eram ink in perioada CM.Sunt putin speriata

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Mai fa-ti un test cand nu esti pe CM! Si data viitoare foloseste corect prezervativul sau mergi la un cabinet de planning familial si ia pilule contraceptive!
Nu mai risca!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata. Pentru mai multa siguranta, mai repeta testul de sarcina (faptul ca l-ai facut in timpul menstruatiei nu-l influenteaza, e la fel de sigur ca oricand altcandva)

| mariazet45 a răspuns:

De ce crezi ca ai ramas insarcinata daca ai avut menstruatie dupa o saptamana? De ce crezi totusi ca esti insarcinata daca ai facut testul si a iesit negativ? Vrei sa te stresezi inutil doar pentru ca nu te-ai protejat, Acum cred ca ai scapat pe parcurs foloseste prezervativu, pentru protectia impotriva bolilor transmisibile. Nu as vrea sa te sperii dar mi-a povestit cineva ca a avut o relatie de 3 luni cu un baiat, acel baiat era cam afemeiat si inainte de ralatia lor a avut foarte multe ralatii, pentru ca s-a gandit ca vor avea o relatie stabila s-au protejat cu anticonceptionale si nu cu prezervativ, dupa ce s-au despartit a facut dupa 3 luni a inceput sa se simta rau si si-a facut analizele, a fost diagnosticata cu o boala sexuala transmisibila. Ea nu a mai avut relatii in ultimu an de zile deci a luat boala de la iubitu ei cu care a stat vreo 3 luni, e destul de grav dar gandeste ce se putea intampla daca avea hiv