| MishaQuinn a întrebat:

Sal!
azi am facut un test de sarcina si a iesit negativ, l-am facut la 2 saptamani de la contactul neprotejat!
totusi, eu am o indoiala deoarece sanii mei au crescut dintr-o data in volum si banuiam o posibila sarcina!
este corect ca am facut testul la 2 saptamani? sau e prea devreme?

Răspuns Câştigător
| vampiressa a răspuns:

Nu,nu este corect.Corect este sa il faci la 21 de zile de la contactul sexual neprotejat.Mai stai o saptamana si mai repeta odata testul.Nu cred ca esti insarcinata, pentru ca daca erai aveai mai multe simptome.

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Da, este prea devreme. Nivelul proteinei hCG nu poate fi detectat după două săptămâni de la actul sexual neprotejat. Repetă testul de sarcină peste o săptămână, şi fă-l cu urina de dimineaţă, pentru claritate.
O zi frumoasă!

| LoveNiki a răspuns:

Si mie mi-au crescut sanii si ma dor laughing si ma doare si burta crying
Da NU am bebe laughing ca nu am facut cu nimenea.
Pai cine va pune sa faceti mai,, neprotejati"?
Las ca nai bebe nici tu.
E corect cum ai facut acel test.
Alta data sa va fie invatatura de minte big grin
De curiozitate cati ani ai?

| MishaQuinn explică:

Merci fetelor! :* am 18 ani, mi-a venit menstruatia, totusi e a 2 -oara in aceeasi luna!