| Tralala100 a întrebat:

am si eu o problema, am avut un contact neprotejat acum 6 săptămâni dar la aproximativ doua săptămâni dupa aceea am avut ciclul menstrual, ce-i drept cu doua zile mai devreme decat data normala si m-a tinut mai mult decat de obicei (5 zile) si slab cantitativ. dupa acest cm am observat ca m-am ingrasat destul de mult, burta a crescut si mi se pare putin tare si nu imi dau seama daca este de la o posibila sarcina sau doar m-am ingrasat ( eu fiind si putin plinuța ), nu am alte simptome, decat o stare de greata dimineata dar nu mereu. am facut un test de sarcina dupa 3 săptămâni de la actul sexual dar a iesit negativ, maine trebuie sa imi vina ciclul menstrual si nu am nici un simptom. ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Mada258 a răspuns:

Poate este vorba despre o dereglare hormonală. încearcă sa mai faci un test de sarcina. Dacă răspunsul e tot negativ si tot nu îți vine fa-ti un control ginecologic.