| Bryana1888 a întrebat:

Buna ziua am și eu o întrebare pentru fete. După cât timp de la contact putem face testul de sarcina? Ultima menstruație am avut-o pe 12 Februarie pana pe 16. Când ar fi fost zilele fertile si ovulatia? Pe data de 28 Februarie am făcut un test de sarcina si a ieșit negativ soțul tocmai in acea zi a plecat in străinătate. După câteva zile pe data de 8 Martie am făcut din nou un test de sarcina deoarece sânii ma tot dureau de vreo 2 săptămâni iar testul a ieșit pozitiv. Am fost la doctor intr -adevăr sunt însărcinată însă problema mea ar fi soțul care el vazand testul negativ în ziua plecării lui iar după ceva timp auzind ca sunt însărcinată mai in gluma mai in serios bate apropouri ca nu ar fi al lui. Deci revin este normal ca primul test sa fi fost negativ? Era prea devreme? Mulțumesc va rog fără mesaje răutăcioase

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

După 21 de zile de la contactu sexual se face test de sarcina, daca il face mai devreme il face degeaba nu va da rezultate va avea eroare.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam după 20 zile

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 21 de zile de la ultima partida sexuala!

Orice test de sarcina facut inainte de 21 de zile va fi eronat si inutil fiindca horomonul hgc nu are suficient timp sa "anunte" corpul ca este "gravid" fiind inca in stare celulara.