| aLina_8828 a întrebat:

Cele mai bune prietene ale mele ma pun sa aleg intre ele, si iubitul meu. Le cunosc de foarte mult timp, dar chiar nu stiu ce sa fac crying pentru ca il iubesc foarte mult, desi suntem impreuna doar de 2 saptamani. deci ce sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| alinaWalina a răspuns:

Buna. Nu o sa iti spun ce sa faci, o sa iti spun doar ca o relatie astazi e, maine s'ar putea sa nu mai fie. Asa ca gandeste'te bine. Prietenele tale poate au un motiv pentru care te pun sa alegi, cu ele poti vorbi orice, dar cu el nu. Lui nu poti sa ii zici de exemplu ca iti place de X sau Y (e un exemplu doar, ca doar nu o sa ii zici iubitului tau ca iti place de altcinevalaughing) Prietenii ii ai pe viata (daca sunt prieteni cu adevarat), pe cand un iubit il ai doar temporar.
Am avut si eu cunostinte care au renuntat la prieteni pentru iubit/a, si acum, dupa ce s'au despartit plange ca ii singura si ca nu mai are pe nimenistraight face. Cam asta patesti daca alegi iubitul (zic in cazul cunostintei mele) A facut o alegere extrem de proasta dar totusi a fost alegerea ei.
Sper sa te gandesti bine la ce ti'am povestiti aicea si sa faci asa cum crezi tu ca e mai bine pentru tine.
Sper ca te'am ajutat.
Bafta:*

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai de ce sa alegi, una e relatia de prietenie cu fetele si una e relatia ta amoroasa...au prietenele tale vreun motiv? Le-a facut el ceva sau? Chiar nu inteleg de ce te-ar pune sa alegi, poti sa iti faci timp si pentru. ele si pentru. iubit. Daca chiar ar fi prietene adevarate nu cred ca te-ar pune sa alegi intre ele si iubitul tau cand stiu ca tii la el, daca nu au motiv atunci poate sunt invidioase pe relatia ta!
De ce sa nu mai fi cu iubitul tau, ca ele spun asta, vb.cu ele si prietenele adevarate te accepta asa ori cu prieten ori fara.
Lor le-ar conveni sa le faci tu chestia asta? Ma indoiesc.
Nu fa nicio alegere, daca vrei sa fi cu iubitul tau, fi cu el in continuare, nu lasa pe nimeni sa va desparta. E adevarat ca o prietenie adevarata e imporanta insa daca ele nu te inteleg, treaba lor.

| Katherine † Pierce a răspuns:

Si eu am fost pusa in aceeasi situatie.Mrg povestea e mai lunga si eu consider ca o persoana care te pune sa faci a; egeri de genul acesta nu iti vrea binele.Doar ca eu l-am ales pe el.Si am facut o greseala.Noi acum nu iti putem spune ce sa alegi, deoarece depinde si de motivele pe care le-au avut pentru a te pune sa faci aceasta alegere. Succes! :*

| mih1990 a răspuns:

Si eu am avut asemenea prietenewinking.oh go on...nu mi-au spus chiar asa direct sa aleg. dar mi-au dat de inteleswinkingprietenul meu mi-a fost aproape mereu si la bine si la greu. ele nu. explica`le ca cineva care te pune sa alegi nu merita prietenia tacall meu

| ramona09 a răspuns:

Alea nu iti sunt prietene. Prietenii te sprijina, iti dau sfaturi, te ajuta, nu te pun sa faci asemenea alegeri. Alea sunt doar geloase pe tine. Poate ca vei avea o relatie frumoasa, si nu merita sa renunti la iubitul tau, pentru niste tipe pe care tu le CREZI prietene. De fapt, nu-ti sunt prietene.
Si nu te gandi ca, daca il alegi pe el, si renunti la ele, cand te vei desparti de el, o sa-ti para rau. Pentru ca, decat sa ai in preajma ta niste persoane ca ele, mai bine esti singura. Sincer, alea nu te-ar ajuta niciodata. Si asta se vede usor, doar prin ceea ce ti-au cerut sa faci.
Take care!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu le numesti; cele mai bune prietene? nu prea iti sunt prietene.sant javre invidioase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BUNA. Am si eu o problema, am 2 prietene pe nume Andree si Maria. Maria mi-e prietena din cls a 2 a si Andree din cls a 4 a, Andree a venit la noi in clasa si scoala in clasa a 3 a. Tin foarte mult la ele, Maria mi-e cea mai buna prietena si pe Andree o iubesc ca pe o sora. I-am intrebat si pe parintii mei si mi-au spus sa nu aleg, asa imi zice si inima, dar Maria o uraste pe Andree din toata inima, dar eu nu vreau si-mi spune ca tin mai mult la cealalta si tot asa tot ma bate la cap. Nu stiu ce sa fac? Stiu ca daca voi alege intre ele 2 pe una o voi distruge complet. Ce ma fac sper sa ma sjutati cu niste sfaturi. Va multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca lor nu le convine asa cum esti inseamna ca nu sunt prietene adevarate, daca sunt atunci spune-le ca tu nu poti sa faci o asemenea alegere pentru. ca (iubesti ambele parti) iar ele poate sunt doar geloase pentru ca ai un iubit chipes. Daca ar fi prietene adevarate te-ar accepta asa cum esti:cu iubit, fara iubit, urata, frumoasa, intelegatore, etc. dar poate ele nu sunt BEST FRIENDS. Spune-le si lor sa se puna in locul tau si intreaba-le ele cum ar proceda. Sunt sigura ca nu vor sti si ele ce sa faca. Fi atenta sa nu incerce sa te atraga intr-un joc sau sa puna mana pe saracul baiat!