| ForeverWarrior a întrebat:

Sal.e destul de ciudata povestea da asta e.Acum un an si ceva cand eram in a 10-a am zarit o boboaca.Au trecut saptamanile si doar ne-am privit de la distanta din ce in ce mai mult.Problema era ca eu eram(inca mai sunt dar nu chiar ca si atunci)timid si au trecut lunile. Odata am plecat sa vorbesc cu ea si fiind din cale afara de timid m-am dus langa ea si am stat ca un idiot si m-am uitat pe fereastra fara sa spun nimic dupaceea ea a plecat de acolo.Au mai trecut lunile si deja ma cunosteau si colegii ei si ma vorbeau pe la spate.In fine nu asta e problema.A venit vara vacanta, in vacanta am plecat prin supermarketuri si initiam mici conversatii cu fete dragute sperand ca atunci cand incep scoala sa fac odata o miscare.A inceput scoala si ea in primele zile mai dadea semne subtile ca ma place, dar nu am facut nimic.Acum nu mi s-ar parea mare lucru sa vorbesc cu ea, dar mi s-ar parea foarte penibil pentru ca a trecut atata timp si din cate am vazut si ea e mai timida si cred ca ea a tot asteptat si logic ca acum a renuntat.Dar nu stiu de ce parca ma simt "gol" pe dinauntru si trist un pic cand ma gandesc la ea si la ce puteam face dar nu am facut.Inteleg ca am fost indragostit dar nu pot fi un an si ceva.Nu stiu ce e cu mine.Va rog ajutati-ma sa-mi schimb cumva mentalitatea sau ajutati-ma cu ceva sfaturi.Va multumesc celor care au citit pana la capat si cei care au chef de mistouri:azi nu!

2 răspunsuri:
| DiannaDia a răspuns:

1.roaga un prieten sa ii spuna ca iti place de ea dar esti timid te v-a ajuta foarte mult :*

| Anonimuuuussssss a răspuns:

Incearca sa intei i vorba cu ea, fetelor le place chiar aca nu arata.In timpul conversatiei spune-i cumva ce simti, iar daca stii ca te place cu atat mai mult.Va recunoaste si ea dupa cateva zile ca te place si... Sper ca te-am ajutat!