| ForeverWarrior a întrebat:

Sal..Acum un an si ceva cand eram in a 10-a am vazut o boboaca.Au trecut saptamanile si doar ne-am privit de la distanta din ce in ce mai mult.Problema era ca eu eram(inca mai sunt dar nu chiar ca si atunci)timid si au trecut lunile. Odata am plecat sa vorbesc cu ea si fiind din cale afara de timid m-am dus langa ea si am stat ca un idiot si m-am uitat pe fereastra fara sa spun nimic dupaceea ea a plecat de acolo.Au mai trecut lunile si deja ma cunosteau si colegii ei si ma vorbeau pe la spate.In fine nu asta e problema.A venit vara vacanta, in vacanta am plecat prin supermarketuri si initiam mici conversatii cu fete dragute sperand ca atunci cand incep scoala sa fac odata o miscare.A inceput scoala si ea in primele zile mai dadea semne subtile ca ma place, dar nu am facut nimic.Acum nu mi s-ar parea mare lucru sa vorbesc cu ea, dar mi s-ar parea foarte penibil pentru ca a trecut atata timp si din cate am vazut si ea e mai timida si cred ca ea a tot asteptat si logic ca acum a renuntat.Dar nu stiu de ce parca ma simt "gol" pe dinauntru si trist un pic cand ma gandesc la ea si la ce puteam face dar nu am facut.Inteleg ca am fost indragostit dar nu pot fi un an si ceva.Nu stiu ce e cu mine.Va rog ajutati-ma sa-mi schimb cumva mentalitatea sau ajutati-ma cu ceva sfaturi.Va multumesc celor care au citit pana la capat si cei care au chef de mistouri:azi nu!

Răspuns Câştigător
| TheBrainiac a răspuns:

Salut!
Oricat de penibil ti s-ar parea sa vorbesti cu ea, nu e decat o parere de a ta. Poate ca ea chiar te place si inca mai asteapta un semn de la tine.
Incepe cu ceva usor, si anume un salut. Sau chiar si mai usor, fa-i cu mana. Zambeste-i. Numai fa ceva, ca poate ramai fara ocazia asta si nu o vei mai putea cunoaste niciodata. Incearca sa o cunosti mai bine, poate nu e ceea ce iti doresti. Sau poate e. N-ai de unde sa stii pana nu incerci. Si nu te limita numai la conversatii, exista si atractie subtila, constand in comunicarea prin semne. De ex, trasul cu ochiul. E doar un semn, dar poate comunica foarte multe.
Asa ca, fa ceva, initiaza interactiunea cu fata asta!
Succes!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg, si mie imi place de un baiat...(ma rog.tie de o fata)e greu dar trebuie sa-ti iei inima-n dinti si sa-i spui..altfel sentimentul nu va disparea si chiar daca vei avea alte relatii te vei gandi tot la ea(daca nu te place asta e...dar garantez ca va fi totul OK)

| ForeverWarrior explică (pentru anonim_4396):

Da dar am sentimentul acela de rusine pentru ca n-am actionat mai devreme si mie jena din cauza asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru ForeverWarrior):

Merita sa incerci...nu are de ce sa-ti fie jena e o chestie absolut normala sa te indragostesti!(hai te rog eu frumos incearca)

| Hieer a răspuns:

...incearca sa nu m-ai fi asa, nu te m-ai gandi la ce e m-ai rau ( ca nu vei reusi, ca te vei face de ras in fata ei). Gandeste pozitiv ( esti cel mai tarelaughing..glumesc, vei reusi, si dupa veti fi impreuna) ...gandeste asa. Mentaliatea nu ai cum sa ti-o schimbi asta esti tu.

Sper ca te-am ajutat!

| Oaste a răspuns:

Te sfatuiesc sa incepi de acum incolo sa o urmaresti pe oriunde se duce: prin oras, pe acasa. In momentul cand ea se pune la somn, tu te duci la geamul ei si te uiti insistent pe geam si tot asa. Fata va intelege ca esti un om pe care se poate baza oricand si iti va da inima ei

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oaste):

Daca va face asta va crede ca e un ciudat si va suna la politielaughing