| evelin_1888 a întrebat:

am citit in multe intrebari despre "majoritatea fetelor de 13-14 ani care nu mai sunt virgine"... voi credeti ca este adevarat(adica este vorba despre majoritatea sau o parte din ele)? mie mi se pare ciudat chiar si pentru zilele noastre ca majoritatea fetelor de 13 -14 ani sa nu mai fie virgine
astept raspunsurile voastre:*

Răspuns Câştigător
| ELD a răspuns:

Traim in Romania, nu? Trist, dar asta e adevarul. Ma rog majoritatea persoanelor fac un cont petru a pune doar o intrebare [gen aceasta pusa in situatie]de plictiseala. Dar nu pot sa`mi dau seama de unele persoane, vorbesc cu asa mandrie ...parca a fi [ ]doamne fereste ca spun prostii, dar asta e adevarul."Stiti am 13 ani pot sa-i fac un oral prietenului meu?" si alte intrebari stupide care nu isi au rostul.Mai au si nesimtirea sa puna asemenea intrebari... Mie una mi-ar fi rusine, eu la 13 ani ma jucam cu papusile le dadeam in leagam si cica eram mama lor happylaughing, dar ele si de papusi au uitat. CEa mai mare problema ar fi ca isi pierd copilaria, pacat de asta ca doar una au. Violul e altceva, dar ce fac ele de acum, cosider parintii vinovati [dar daca si mamele lor sunt asa, iti dai seama:e clar cine pe cine mosteneste]. E bine ca unele persoane mai aduc vorba si de lucrurile astea.:*Pa pa.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt extrem de rare fetele care la varsta asta nu sunt virgine. Din pacate, in anumite medii ele se concentreaza (in sensul ca toate locuiesc in cartiere marginase, sunt din familii dezbinate, nu au fost educate, au rezultate scolare proaste. Practic daca esti o astfel de fata, posibilitatea ca multe dintre prietenele tale sa fie la fel, este mare.

| Libelle a răspuns:

Nu e vorba de majoritatea...sunt sh fete cuminti, dar aici pe TPU daca exista categoria asta cam numai probleme cu sexul ale fetelor de 13-15, na este un site in care ne ajutam unii pe altii si estea st considerate probleme majore. nu ma mai mira nimic...

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Da e adevărat, dacă te uiţi la întrebările pe TPU, majoritatea întreabă la 14 ani pot face sex? sau am 13 ani şi sunt însărcinată. Nu trebuie să generalizăm, sunt persoane care au minte şi nu fac aşa ceva la o asemena vârstă dar din păcate puţini! Baftă!

| anduta160 a răspuns:

In ziua de astazi majoritatea fetelor de 13/14 ani intretin relatii sexuale. dar asta nu inseamna ca in Romania nu exista si fete cuminti sau cu capul pe umerihappy

| aangelia a răspuns:

Cunosc destule fete care nu mai sunt virgine de la 14 ani, nu vreau sa le calc pe urme... am avut vreo 7-8 prieteni pana acum si aproape toti ma intrebau si eu ziceam nu, ma intalneam cu ei si a doua zi le dadeam papucii... cam astea au fost relatiile mele laughing in orice caz, nu o sa o fac decat pe la 17-18 ani happy

| ELD a răspuns:

Multumesc pentru funda:*

| byby_5996 a răspuns:

Alte fete la varsta de 13-14 ani sunt mamici! Sunt multe fete care isi incep viata sexuala la 14 ani.fiecare face ce considera ca face mai bine. Nimenu nu trebuie sa comenteze de viata altuiawinking

| narcisa a răspuns:

Eu cred ca e adevarat.este o prostie si eu am 13 si nu am de gand sa fac asa ceva tinand cont ca sunt prea mica pentru asa ceva. ele nu se gandesc si la consecinte de exemplu cancerul de col uterin.
eu le sfatuiesc sa deschida bine ochii si sa se gandeasca inainte de a face asta

| anicika a răspuns:

PreTy trezeshtete suntem in secolul 21 acum totul este posibil nai vazut tu la 11 ani sa fie gravide deam... da tu te intrebi com fefele de 13-14 nu sunt virgine

| anicika a răspuns:

Trezestete suntem in secolul 21 acum totul este posibil fetele de la 12 ani deam au copiii da tu te intrebi dc fetele de 13-14 ani nu-s virgine

| sabinaaa a răspuns:

Acum eu sunt din tabara cealalta.
am 14 ani si 8 luni, un prieten de un an si intr-o seara cand am dormit impreuna (intr-o excursie) ne-am apropiat si... acum nu regret, nu ma simt altfel, ci doar mai apropiata de prt meu.

| bietulioanide a răspuns:

Educatia parintilor tine cel mai mult cred de chestiile astea la fete si la noi nu mai prea se tine cont de ea