| X3N0N a întrebat:

"Toate femeile sunt cu*r*ve. In afara de mama si sora mea. Dar si ele sunt femei" (Napoleon). Stiu ca nu este exact o intrebare. si ca nu intra exact la categoria Dragoste&Sex ( pare a intra la Sex dupa conotatia cuvantului c***e, dar vreau sa vad ce parere aveti in legatura cu afirmatia lui Napoleon. Eu unul sunt partial de acord (cel putin in ceea ce priveste Romania). Este adevarat ca sunt si fete / femei care nu pot fi numite in niciun fel c***e, dar totusi majoritatea femeilor din zilele noastre sunt materialiste ( pun mai mult sau mai putin accentul pe partea materiala ), ceea ce ma face sa le vad ca si cum s-ar vinde unor barbati pe post sotii ( stiu ca suna aiurea, dar alt termen nu gasesc). Astept raspunsurile voastre.

Răspuns Câştigător
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Cum ai zis, in ceea ce priveste Romania. Nu stiu in alte parte cum e, dar aici viata e de c***t si fiecare se leaga de ce poate.In cazul asta,femeile. Ce`i drept nu poti numi c***a pe oricare,suntem si care ne respectam si avem demnitate.
Din pacate, sunt mai multe femei decat barbati care fug dupa bani, dar ce e de facut? Solutii nu mai prea mai sunt.
Napoleon a avut dreptate si vorba lui inca se aplica.
In vremurile in care traim, ramanem cu aproape nimic si multi incearca sa ia de la altii.
Fiecare in felul lui.

17 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Mai,poate avea dreptate.
Dar poate ca nu.
Ai o viata in fata, sa afli.

| Visecolorate a răspuns:

Depinde de fata. De educatie, de principii, de anturaj. Nu toate sunt asa. Si noi am putea spune despre voi ca sunteti niste curvari (asta daca am merge pe generalizare). Asta e mentalitatea din ziua de azi. Se pune accent pe partea materiala. Dar asta nu inseamna ca nu sunt si persoana demne de apreciat care sunt in stare sa iubeasca si sa tina cont de sentimentewinking. Asa cum sunt si baieti de treaba sunt si destule fete.

| NickiMinaj a răspuns:

Si mie mi-e scarba rau de femeile materialiste. si da, sunt majoritare in Romania.

| harciog a răspuns:

Asta nu explica decit lasitatea lui Bonaparte.Cu toate ca gindea si despre sora si mamica lui aceleasi lucruri nu putea sa le spuna in fata.Las-o dreacu de cuceritorul lumii.

| Narcis2007 a răspuns:

Eu sunt de acord cu "Toate femeile sunt cu*r*ve" doar ca si barbatii sunt c*rvari si cred ca ambelor sexe le convine

| Betty18 a răspuns:

Nu doar femeile sunt curve ci toti oamenii, indiferent de sex, rasa, culoarea, natie. Niste curve de oameni...in sensul de tradatori, mincinosi, profitori, materiliasti etc

Mi-e asa mila sa cred ca majoritatea sunt curve(aaici ma refer la fete), dar cand vad unele intrebari pe TPU, sau mai vad prin oras cate una...sau fetite de 13 ani care bat apropuri baietilor ca sunt singure acasa si chestii de genu. Mie nu-mi vine sa cred. Aud/vad atatea fete pana in 15 ani care intretin relatii sexuale, si nu doar cu unul...

sunt si fete cu capul pe umeri, neinteresate, dar le gasesti mai greu, sau poate ca nu le observi ca par neinsemnate... thinking

| Trinitas a răspuns:

Nu sunt multe femei care fac acest lucru, dar sunt mediatizate excesiv. In viitor presimt ca va lua amploare fenomenul asta de pitiponcism tocmai datorita mediei. C*rvele sunt privite "bine" la noi, iar lumea in special copiii imita ce vad cel mai des la televizor.
In legatura cu citatul lui Napoleon, mi se pare idiot.
Daca tu te afli intr-un grup cu alte 99 de persoane din care 10 sunt criminali, iar pe baza acelui procent de 10% lumea spune ca in
grupul respectiv sunt numai criminali, restul de 90% inclusiv tu nu s-ar simti ofensat?

| xpload90 a răspuns (pentru Trinitas):

Clar nu e procentanul 10-90 la suta ..sa fim realisti

| Casandra a răspuns:

Nu sunt de acord cu Napoleon...
Oricum, eu sunt fata nu femeie...laughing

| TheUnForgiveN a răspuns:

E cam adevarata bai.Gasesti care sa nu fie c*rva, dar frumoasa si inteligenta 1 la 1 miliard, garantez.

| Dee0tzaA a răspuns:

Si eu sunt femeie si din pacate sunt intr-un fel de acord cu tine. Rar mai gasesti o femeie care sa se respecte.

| Andreia06 a răspuns:

Nu toate sunt curve. Si nu stiu de ce dracu va plangeti atat. Daca nu ar exista si curve pe lumea asta si toate s-ar marita virgine, toate ar fi usa de biserica, voi baietii ati sta numai cu mana in pantaloni. Ziceti in stanga si dreapta ca femeile sunt curve dar cand e una cu cracii desfacuti in fata voastra nu mai ziceti nimic. Ipocritilor.

| xt9000 a răspuns:

Nu toate sunt.de exemplu eu cunosc multe fete 14-30 ani si dintre ele numa 1 singura o pot numi curva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce de raspunsuri la o intrebare tampita.
Astia sunt romanii.

| bombonika18 a răspuns:

Adevarat.aproape toate fetele \femeile sunt c***e

| PRoMeTHeUM a răspuns:

De acord cu tine. am fost acceptat si dupa ce am zis ca n am bani(la misto) parasit de atat de multe ori incat daca as fi primul cate 50 de bani la fiec raspuns asa acu as fi mai ceva ca Bil Gates alabig grin

| asfgsdfasdfgafghhndf a răspuns:

Toti care comenteaza aici (eu in nici un caz) sunt curve si panarame pe interes vezi domne,**** mea aici va dati cu parerea si cand colo sunteti cu toti pe interes...acum luati-va si de faptul ca nu am scris corect...stiti ceva.ma doare in ****.