| alezander12 a întrebat:

SAL,TPU...am o problema, am deja 9 luni de cand ma initlnesc cu o fata, sentimentele cam se racesca.acum am decis sa luam o pauza., e ceva normal asta?
nu as vrea sa o pierd dar nu inteleg este dragostea sau doar o deprindere!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este o dragoste falsa si racita! Atunci cand esti indragostit/a de cineva, nu-ti iei o pauza!

| Danysan a răspuns:

Dragostea nu trece asa usor este mai bine zis o atractie :-p Persoanele care au sentimente foarte puternice unu pentru altu nu renunta asa usor -poate ma insel dar sa luati o pauza sigur nue o cale... pauza poate duce sla o raceal si mai mare. Fundita?:-D?

| anonim16666 a răspuns:

Este normal. daca nu va mai intelegeti mie mi se pare perfect normal sa luati o pauza. daca te-a iubit cu adevarat iti va simti lipsa si va veni inapoi

| shermanbitzz a răspuns:

Totul a debutat cu o atractie inaparenta intre voi, dar pe masura ce ati inceput sa va cunoasteti in diferite conjuncturi, timp de 9 luni, conexiunea aceasta dintre voi 2 ce inglobeaza o pasiunea dominata/subjugata de un entuziasm pueril si de o simpatie infantila, incepe sa slabeasca din tensiune si sa calmeze acele interactiuni "mistice" ce amplifica ritmicitatea si longivitatea unei desfasurari cat mai armonioase al parteneriatului vostru erotic.Astfel,cred ca scurerea cu o fluiditate constanta a timpului raceste sansele de a nu se reaprinde si se declanseaza iar acea dependenta dintre voi.Pe romaneste, daca in timpul asta care e juxtapus cu o sarcina v-ati racit treptat relatia sigur se va ajunge la o despartire fiindca e cert ca o piesa sa functioneze optim dupa ce este uzata de niste factori. Daca reusiti sa reinnodati acel lant ce va tinea stransi unul de altul, veti mai avea ocazii sa va investigati, dar acet legamant realizat de comun acord nu va avea aceeasi rezistenta dinaintea racirii sentimentelor tale fata de o fata.Totusi daca e o fata la care nu ai depus asa mult interes si afectivitatea treaba e clara, las-o si cautati una care sa-ti completeze neajunsurile.

| LadyBird16 a răspuns:

Nu stiu daca intervine obisnuinta dupa 9 luni de zile, depinde doar de felul in care decurge relatia voastra. Obisnuinta de multe ori prelungeste durata unei relatii, dar nu cu mult. Dupa parerea mea nu exista "pauza", dar o poti lua ca o verificare a sentimentelor. Este important sa vedeti daca va simtiti lipsa, daca va este mai bine impreuna sau despartiti. Oricum ar fi, capul sus! Nu are rost sa tragi de o persoana, stii vorba aia "dragoste cu sila nu se face ".