| Qwertyuop2389 a întrebat:

Cateodata stau și îmi vine sa mi bag ceva in lumea asta...
De când ma stiu, nu am fost o persoana asa de implicată in relații, nu prea îmi doream sa am iubite, mi se părea o pierdere de timp.Acum am crescut și îmi doresc sa mi fac o iubita dar niciodata nu am noroc...crying(. Cunosc multă lume,dar nu prea am apucat niciodata sa gasesc fete de care sa mi placa.
De fiecare data, am incercat sa caut pe Facebook și ma bag in seama cu ele, dar răspund mult prea sec și nu arată niciun semn cum ca ar fi interesate sa vorbească, iar dacă se găsește o fata de care sa mi placa și cu care sa vorbesc, dar aia are iubit...
Am măcar vreo șansa sa mi gasesc iubita vreodată?
Am mai avut dar demult dar am stat doar din interes, și eram mai mic
Sa nu mai zic, ca am am avut și probleme, pe o perioada de 7 luni am fost deprimat din cauza fostei relații, ce a decurs groaznic pentru mine sad
De arătat, eu zic, si din punctul meu de vedere dar și din al altora, ca arat binișor, am 1.90, fac sala, am simtul umorului dezvoltat etc
Aștept niște sfaturi de la voi big grin

6 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Oioi. Stai calm fratica, o relatie nu e atat de roz la cum consideri tu.
Crezi ca daca te cuplezi cu cineva, gata, viata e fericita?
Sti cate batai de cap sunt intr-o relatie? Ai habar cata rabdare necesita? Ai habar cat timp liber se economiseste pe relatia aia?
Poate nici nu e persoana potrivita si tu risipesti toate astea pe ea, si urmatoarea care ar merita, nu o mai poti trata la fel, pentru ca fosta ti-a mancat toata rabdarea si nervii.
Crede-ma, decat sa stai intr-o relatie care te macina peste tot, mai bine fara.

| Qwertyuop2389 explică (pentru Pool77):

Stiu si eu.da cateodata ma simt singur, si mi as fi dorit pe cineva.

| Pool77 a răspuns (pentru Qwertyuop2389):

Ohh, crede-ma, momentan as da orice sa fiu singur.
Nici cum nu e bine, crede-ma.
Nu cred ca merita sa nu te simti singur, si sa ai nspe mii de probleme.

| LoveSleep a răspuns (pentru Pool77):

Și ce te oprește să nu fi singur?

| Qwertyuop2389 explică (pentru LoveSleep):

Ca nu gasesc pe nimeni...

| Pool77 a răspuns (pentru LoveSleep):

Ce ma opreste?
Inima, sentimentele si mai ales ca nu am un motiv intemeiat.
Sunt niste greseli care pe parcurs sunt sigur ca se vor remedia, momentan sunt inca ganduri puerile si fite puerile.
Usor usor, am reusit sa scape de multe fite si ganduri puerile, dar inca mai are cateva si alea sunt cele mai enervante.
Ma simt bine langa ea, o iubesc si momentean mi-e imposibil s-o las singura, deoarece nu mi-a gresit cu nimic si gandurile rele sunt din cauza nervirol, mai bine astept sa ma calmez si sa ma decid asa.
Daca si calm ajung tot la concluzia aia, aia se va intampla.