| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU.

De ceva timp vorbesc cu o fata (de la mine din scoala) pe mess, dar simt ca nu e interesata. Tot timpul numai eu incep conversatiile (si vorbim destul de mult), dar ea nu ma cauta niciodata.

Credeti ca gresesc undeva?

4 răspunsuri:
| Încrucişătorul a răspuns:

Numele tau cam denota ce fel de persoana esti. Daca era un alias din asta general, as fi zis ca esti ok dar "Andrei the Troll"?

In primul rand, nu esti serios.
In al doilea rand, iesi, ba, afara. Cheam-o si tu afara si mai discutati ceva in grupul vostru.

Messu e deja supraestimat in relatii din astea juvenile.

| neutrino a răspuns:

Da, gresesti prin faptul ca nu realizezi ca fata nu te place.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Hmm, sunt multe fete asa, si nu inseamna ca nu te place sau ca nu stiu ce zic ceilalti. Inseamna ca nu are destul timp pentru asta si poate are treburi mai importante. Tu trebuie sa o tii aproape langa tine afara, in realitate nu in spatele calculatorului. Tu crezi ca trebuie sa te caute o fata? Tu, ( imb... uite era sa te jignesc), tu trebuie sa ii dai atentie si sa nu o scapi din ochi. Priveste-o in ochi cand va intalniti in scoala sau afara, incearca sa ii vorbesti cat de frumos posibil, si fara smecherii d-astea de 2 bani (golanii), de care toti fraierii care se cred mari si tari cred ca pot vraji pe una care este nu stiu cum. Daca esti destept poti sa te descurci si singur, deoarece cand esti inteligent poti face multe si te poti descurca si in cele mai grele situatii. Si da gresesti deoarece ii acorzi mult prea multa atentie decat necesita. Trebuie sa faci in asa fel sa te vrea langa ea, si atunci sa incepi cu dulcegariile. Sper ca mesajul meu ti-a fost de ajutor daca nu asta e. Nu te oblig sa faci toate astea pentru ca ma cheama pe mine "23FutureDreamer23", asa ca incearca sa te descurci. Uneori nu le pot intelege pe fetele care se giugiuleste cu baietii de 20 si ceva de ani (interesul poarta fesul).

| alexsmyley a răspuns:

Man,incearca sa-i spui ce simti pentru ea, invit-o in oras intr-o zi si vorbeste cu ea intre 4 ochi. Daca o sa stai sa vorbesti cu ea numai pe internet o sa ajungi in "zona de prieten" unde nu cred ca e exact locul unde vrei tu sa ajungi. Daca ea iti va spune ca nu o sa mearga..treci peste, fete sunt destule iar asta e riscul atunci cand esti baiat.Succes!