| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU. Sunt in clasa a 7a si am o problema. thinking Hai sa trec direct la subiect : Cand am inceput cls 7-a a venit o fata noua intr-o alta clasa de a 7a (tot la etaj cu mine). Si acum imi cam place de ea. Bine ea nu ma cunoaste dar... nu stiu ce sa ii spun ca pana acum nu am mai iubit o fata asa "nebuneste" laughing. M-a vazut si ea asa din vedere doar... Deci ce ar trebui sa fac, ca daca ma duc asa la ea ma emotionez. Sincer acum nu vreau sa o invit in oras direct sau asa. Prima data vreau sa ma imprietenesc cu ea sa ii cer nr de tel, facebooku si alea alea. Da` trebuie sa gasesc un motiv sa ii cer nr de tel si facebooku sad Chiar nu stiu ce sa fac. Help pls. Cel mai bun raspuns Funda.

Răspuns Câştigător
| Mariab94 a răspuns:

Gaseste o tema ceva legat de scoala sau spune-i ca ai nevoie de ajutor la ceva... daca vrei sa petreci mai mult timp cu ea cerei ajutorul la o anumita materie la care aceasta sa fie buna asa veti fi foarte apropiati

4 răspunsuri:
| Melenguesa a răspuns:

Zii ei: Auzi da' tu ma placi?laughing)))
Ce-ai ma? Esti a 7-a. Exprima-ti sentimentele. Du-te la ea si zii:
- Buna. De la o vreme imi placi. Te-ar deranja sa fii prietena mea? si daca zice ca are deja iubit si ca e cu el de mult d'astea ii spui ca nu conteaza chestia asta, conteaza raspunsu pe care o sa il zice. (Da/nu)
Nu lua ce am scris ca pe o jignire, dar mi se pare putin penibil. Totusi, esti a 7-a. Trebuie sa fii mai tupeist. Adica doar bacul trebuie sa il dai, si dupa deja incepi cu d'astea [intelegi ce spun].
Gandeste-te ca eu am 11 ani si ti-am scris asta. Deci du-te direct la ea si spune-i happy Crede-ma ca e bine ce zic, am sursele mele laughing

| RocKzZ a răspuns (pentru Melenguesa):

Esti un copil virtual fara suparare laughing

| Melenguesa a răspuns (pentru RocKzZ):

Fara suparare dar serios, esti a 7-a. Stai si tu pe langa ea, o sa isi dea seama. Totul se intampla de la sine rolling on the floor)

| ManuEla1234 a răspuns:

Dai un biletrel cu numele si emailul tau