| Houselaurie a întrebat:

Sal.va rog sa raspundeti, multumesc.am 18 ani si o fata de 13 s-a atasat f tare de mine.acu 2 saptamana am si iesit cu ea in oras, ne am sarutat, am iesit cu ea de vreo 4 ori.acum faza e ca, ea este prea mica, e minora are doar 13 ani si de ceva sa nu intru la corupere de minori. ea tine f mult la mine, si mie imi place de ea, numai ca e dif de varsta cam mare intre noi, si mi-e rusine sa merg cu ea pe strada, caci rade ala ala, ma mai vede un coleg si pe la spate ia uite si la ala nu poate sa isi faca pretena de varsta lui se da la pustoaice.si aseara am hotarat sa ii spun caci mai bine nu mai continuam, caci trebuie sa ne ascundem de lume, etc. ea era f suparata, si ca tine la mine, ca aseara numa la mine s-a gandit, ca nu ma poate scoate din minte, nu vreau nici sa o fac sa sufere. voi ce ati face, ATI merge pe strada cu una de clasa a 7-a voi fiin a 12? gandindu-va ca puteti sa aveti una mai de varsta voastra? ce sa fac sa continui cu ea?

8 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Nu trebuia sa ii dai sperante! Dar daca si tu simti ceva pentru ea, daca tii la ea, nu trebuie sa te intereseze ce zice lumea! Pune-ti ambitia si nu mai asculta de toti prostii! Nu mai pune la suflet! Pana la urma tu saruti gura ei, nu gura lumii! E normal sa nu mai poata sa te scoata din minte, are 13 ani. Si eu cand eram de varsta ei ma indragosteam de oricine imi iesea in cale! E doar o chestie de moment, asa poate fi si la ea! Insa e greu la inceput. Tu ar trebui sa vorbesti cu ea, esti mai mare! Esti mai matur! Normal ca ai putea sa iti gasesti o fata de varsta ta. Dar de ce nu ti-ai gasit? si ai gasit-o tocmai pe ea, care e clasa a 7a? Ea cand va intra la liceu isi va gasi altul si altul.nu va fi o relatie de durata! Tu esti trecut prin chestii din astea! Spune-i sa ramaneti prieteni daca nu vrei sa mai fi cu ea, si explica-i, invat-o! Ea e mica, inca nu e coapta la minte! Invat-o tu ca esti mai mare, da-i sfaturi! Bafta

| Adorable a răspuns:

Corupere de minori? Coruperea de minori nu constă în a avea o prietenă cu 5 ani mai mică decât tine, ci a face sex cu ea. Atâta timp cât nu faceţi sex, nu se poate numi corupere.
Îţi este ruşine cu ea? Înseamnă că nu o iubeşti cu adevărat. Ţine minte că vârsta este doar un număr. Ceea ce contează cu adevărat este sufletul.
Dacă stai să te gândeşti cine râde, vei constata faptul că acele persoane nu sunt în egală măsură de a te critica datorită nivelului scăzut de inteligenţă, căci altfel nu se poate numi o asemenea bârfă.
Lumea nu va înceta să vorbească, deci ar fi bine să te obişnuieşti cu acest lucru. Şi dacă eşti gata să înlături orice bârfă, păstreaz-o. Îţi poate deveni tovarăşă de viaţă şi pun pariu ca băieţii apreciază o fată virgină lângă ei, nu?

| didiDia a răspuns (pentru Adorable):

Superb raspuns. Felicitari!

| UbexFlo a răspuns:

In principiu varsta nu conteaza, tu trebuie sa faci cum crezi tu, ce simti tu insa e cam micuta sa te iubeasca happyCred ca e doar indragostita pana peste cap de tine si asta se poate sa-i treaca doar daca i se pune pata pe vreun pusti de 15 ani.

| Liquify a răspuns:

Atata timp cat tie iti este rusine sa mergi cu ea pe strada, NU mai are rost sa continuati. Cunosc o persoana a carui prieten era pe a 11a cand ea era pe a 7a si nici unul din ei nu era rusinat de asta. Fata de care vorbesti e mult prea mica pentru asa ceva. Daca ti-e rusine, nu continua, pentru ca nu te merita, iar la varsta ei cu toate ca probabil pare matura o relatie in care trebuie sa se ascunda si de care tie iti va fi rusine poate sa ii afecteze dezvoltarea psihica si personalitatea. Deci daca nu ai ganduri serioase, pentru binele ei, nu contiunua relatia. Daca alegi sa imi urmezi sfatul, incearca sa nici nu o contactezi o perioada de macar o luna, pentru ca nu ii vei da sansa sa te uite.

| IMC90 a răspuns:

La 13 ani te baga direct la pedofilie, trebuie sa mai creasca (sa faca macar 14 ani) ca sa te incadreze la corupere de minori.

| anniebox16 a răspuns:

Buna, parerea mea e ca varsta nu conteaza. daca ti'e rusine sa mergi cu ea pe strada doar pentru ca e mai mica decat tine, inseamna ca nu tii la ea!

| Cornelutz a răspuns:

Doamne cat de pedofil poti sa fi. Pai daca tu simti ceva pentru una de 13 inseamna ca trebuie sa te duci la un pshiholog. Pai daca e asa atunci la 60 de ani stai cu una de 17.