| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU cine imi poate explica exzact lege "corupere de minori" as vrea sa stiu la ce se refera exact adica daca nu m-am atinis de o minora si nu am avut contact sexual am avut doar o relatie sentimentala nimic mai mult ne-am vazut de cateva ori si ne-am sarutat atat pot intra la corupere de minori? multumesc si dau funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| xanderblackx a răspuns:

Bine-ar fi sa inregistrezi apelurile telefonice. sa faci in asa fel incat SA EVITI pe cat de mult poti orice contact cu ea (cu minora), chiar sa te si vezi cu ea, stai departe. daca te mai suna parintii ei, vorbeste-le calm, frumos, respectuos si inregistreaza asta, o sa iti foloseasca mai departe (in cazul in care se va ajunge acolo). nu faci nimic, chiar daca te ameninta cu fel si fel de treburi, nu faci nimic, nu dai curs acestor lucruri (ar fi cea mai mare greseala). pur si simplu astepti, lucrurile se vor calma, iar daca parintii ei vad ca tu te-ai detasat complet, nervii le vor pica pe odreasla lor care va fi trasa la raspunde etc etc etc, o vor forta sa spuna adevarul si apoi vor vedea ce odrasla au si ei la usa c anul e numai vina ta. in definitiv, nu faci absolut nimic, sa nu te puna dracu nici macar "sa respiri" mai ciudat la telefon, taci si asculti, iti ceri scuze pentru comportamentul tau, respecta-i, arata-le ca esti matur si ai realizat ca nu a fost bine ceea ce ai facut. in rest se vor aseza toate. numai bine

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Intretinerea raportului sexual cu un minor fara ca acea persoana sa fie de acord cu asta, varsta la care poti face sex cu o fata e de 16 ani

pornografie cu minori vizionare de filme porno cu minori

| h3r a răspuns:

Tu chiar nu te potolești?
Păcat de ăia 19 ani...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Nu,nu intri la corupere de minori, stai linistit.
Uite aici legea,
http://www.codpenal.ro/......63897.html
Te pup!

| xanderblackx a răspuns:

Omu' te cam joci cu focu' si nu este cazu'... din punct de vedere legal nu intrii la corupere de minori, dar daca parintii ei vor face o plangere o sa ai ceva "forfaiala" si-ti vei face ceva "publicitate" proasta, ceea ce sunt sigur ca nu e cazul. a'ma nu vreau nici sa te acuz in vreun fel ca nu ai fi in stare sa "seduci" vreo fetiscana de varsta ta sau cel putin majora, dar joaca fair si lasa pustoaicele sa-si "traiasca" copilariile pe langa cei de varsta lor, nu crezi ca ar fi mai bine? haide, gandeste putin, ca mai tarziu ai s-o comiti. numai bine

| Randal a răspuns (pentru xanderblackx):

Si daca depune palngare pot pati ceva? adica nu m-am atins in nici un fel de ea

| xanderblackx a răspuns (pentru Randal):

Ancheta, iti face plangere, o sa dai declaratie, o sa dea si ea una (bineinteles fortata de parintii ei si fiindu-i frica de ei cine stie ce este in stare sa scrie acolo), daca vor sa te faca si sa te dea si-n judecata (ceea ce nu cred ca o sa fie cazul) ai sa fi "forfait" prin tribunale pana se dovedeste ca nu ai avut relatii intime cu ea, nu patesti nimic in definitiv... dar ti-ar conveni o astfel de situatie? nu cred... in principiu nu patesti nimic daca e implicata doar politia si-atat. numai bine

| Randal a răspuns (pentru xanderblackx):

Vreau sa mai adaug ca mau sunat parinti ei "si mau jignit amenintat cu moarte cu bataia etc injurat ce pot face?

| Randal a răspuns (pentru xanderblackx):

Am inregistrat tot pe telefon a spus tatal ei ca ma calca cu masia ca ma omoara ma injurat a spus ca vine la mine la munca si ma bate.iar mama ei ma jignit fara nici un drept si i-am spus sa nu ma mai jigneasca ca nu are nici un drept si mi-a zis ceva de genul " iaute ungurul are drepturi" adica ce daca sunt de la tara nu mai am nici un drept straight face! am inregistrarea pe telefon ce ar trebui sa fac in caz de vor face plangere impotriva mea sad nu am avut nici un fel de contact sexual cu ea

| xanderblackx a răspuns (pentru Randal):

Atunci nu-ti face griji. nu are sa vina la munca dupa tine si nici probleme nu are sa-ti faca pentru ca sunt constienti ca vor avea si ei probleme la randul lor. trateaza cu indiferenta asta, pentru ca atat asteapta sa-ti iesi din fire... fi calm pentru ca la un moment dat o sa le pice dracii pe odrasla lor. in rest nu ai de ce sa-ti faci probleme. numai bine

| Randal a răspuns (pentru xanderblackx):

De exemplu daca depun pangere ce pot face?

| Randal a răspuns (pentru Randal):

Plangere

| Oana92 a răspuns (pentru Randal):

Sa faci plangere la politie. In primul rand ei trebuiau sa aiba un minim de control asupra propriei pregenituri si ei sunt primii responsabili pentru soarta ei atata timp cat e minora.

Daca nu ai facut sex cu ea e ok, se poate dovedi usor daca fata e virgina. Si daca nu e va trebui sa dovedeasca (si nu doar cu vorbe) ca te-ai culcat cu ea. Doar pentru cateva saruturi nu o sa ii bage nimeni in seara...

| boylivgume a răspuns (pentru Randal):

laughing) tu esti duss frate! lasa fetita in pace!

| xanderblackx a răspuns (pentru Randal):

Bine-ar fi sa inregistrezi apelurile telefonice. sa faci in asa fel incat SA EVITI pe cat de mult poti orice contact cu ea (cu minora), chiar sa te si vezi cu ea, stai departe. daca te mai suna parintii ei, vorbeste-le calm, frumos, respectuos si inregistreaza asta, o sa iti foloseasca mai departe (in cazul in care se va ajunge acolo). nu faci nimic, chiar daca te ameninta cu fel si fel de treburi, nu faci nimic, nu dai curs acestor lucruri (ar fi cea mai mare greseala). pur si simplu astepti, lucrurile se vor calma, iar daca parintii ei vad ca tu te-ai detasat complet, nervii le vor pica pe odreasla lor care va fi trasa la raspunde etc etc etc, o vor forta sa spuna adevarul si apoi vor vedea ce odrasla au si ei la usa c anul e numai vina ta. in definitiv, nu faci absolut nimic, sa nu te puna dracu nici macar "sa respiri" mai ciudat la telefon, taci si asculti, iti ceri scuze pentru comportamentul tau, respecta-i, arata-le ca esti matur si ai realizat ca nu a fost bine ceea ce ai facut. in rest se vor aseza toate. numai bine

| Randal a răspuns:

Am inregistrat tot pe telefon a spus tatal ei ca ma calca cu masia ca ma omoara ma injurat a spus ca vine la mine la munca si ma bate.iar mama ei ma jignit fara nici un drept si i-am spus sa nu ma mai jigneasca ca nu are nici un drept si mi-a zis ceva de genul " iaute ungurul are drepturi" adica ce daca sunt de la tara nu mai am nici un drept! am inregistrarea pe telefon ce ar trebui sa fac in caz de vor face plangere impotriva mea nu am avut nici un fel de contact sexual cu ea