| Houselaurie a întrebat:

vreau si eu o parere va rog.am avut o colega la handbal acu vreo 2 ani, care e mai mica decat mine cu vreo 3 ani, eu am 18.atunci mi-a placut de ea, si na eram prostut si in loc sa o invit la un suc am intrebat-o daca vrea sa fie pretena mea.si m-a refuzat.nu am mai vorbit cu ea de mult timp, nici pe mess nu mai intra.luni pe la amiaza, ea era cu niste colegi iesea de la scoala si m-am intalnit cu ea.si o stiam o fire zambareata, glumeata.dar.cand m-a vazut, vai andrei ce mai faci. si a veit langa mine, si sa intins sa ma pupe pe obraz si pe dreptul si stangul si radea la mine.si si-a luat la revedere de la colegi si am mers cu ea, trebuia sa mergem cam in acelasi loc, pe acelasi drum.am mai vorbit cu ea, zambea, si e si frumusica.eu nu am prietena. dupa ce ne-am despartit ia a zis ca mai vorbim si i-am cerut nr de tel. si nu ii mergea telu si cica nu isi stia nr, si a zis ca intra pe mess diseara sa mi-l dea.chiar nu ma asteptam ca luni sa intru sa vad ca mi-a dar nr.nu stiu. eu cred ca poate vrea ceva cu mine, pentru ca o cunosc si nu era asa inainte.sa vina la mine si sa ma pupe, asa indrazneata, si radea.ma gandesc, ori asa face cu aproape toti, ori poate vrea ceva cu mine.pentru ca am mai cunoscut pers fete care cu toti se pupa etc.eu as vrea sa o invit la un suc ceva.inainte acu vreo 1 2 ani, am mai vorbit eu cu ea dar m-a refuzat, poate acum cine stie. m-am mai schimbat si eu si fizic, partea a 2-a :p.nu i-am dat mesaj sau sunat de luni, parca as suna-o maine sa vad ce face, si sa o invit la o plimbare. spuneti-mi voi ce pot sa ii zic, pentru ca ma gandesc, ca spune ca inainte ca nu poate sau nu stiu si vreau sa fiu pregatit.sau pana cand sa mai las si sa o sun mai incolo? oricum m-a mirat comportamentul ei fata de mine, si cred ca vrea ceva de la mine.nu vreau nici sa o sacai. dar as vrea o relatie.cu ea. dupa cum s-a comportat oare ma place sau face asta din obisnuinta, si ce sa ii spun la tel cand o sun, ca nu as vrea sa ii dau mesaje, vreau sa o surprind.pls cine poate. raman dator

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Observ-o un timp,sa vezi daca e asa cu toti sau numai cu tine,in pauze vezi ce face! Pe urma,abordeaz-o frumos pe mess,si spune-i ca ti-a placut tare mult cum s-a purtat cu tine si ca si tu te-ai bucurat teribil s-o vezi. Dupa care,ii spui ca mess-ul e impersonal si ca vrei sa va vedeti sa discutati la un suc,o pizza, o plimbare, ce crezi ca i-ar place.Telefonul nu e util decat pentru mesaje scurte si absolut necesare "te astept","te Iubesc","mi-e dor de tine",nu-ti lasa loc de intors,incepe pe mess orice conversatie!
Dupa parerea mea te place,asta imi spun mie cele postate de tine,asa ca,apuca-te de facut planuri! A! Si fa-o sa rada,inteligent, fin! Hai, bafta!

| Andreeaa19 a răspuns:

Pai poate asa se poarta cu toti, dar daca te place cand o sa ii spui tu ca vrei o relatie cu ea atunci va accepta.Parerea mea e ca ar trebui sa o suni maine sau cand vrei sh sa ii spui "ceao ce faci etc." si la un moment data ii zici da nu ai vrea sa iesim la un suc, daca zice nu atunci mai insista sau zi dar la o plimabre sau altceva daca te refuza nu te place dar nu te lasa.Bafta:*

| st3lu07 a răspuns:

Sa recapitulam laughing e vorba despre o tipa care in trecut ti-a placut,ai incercat sa fi cu ea si nu ti-a reusit,dupa o vreme te intalnesti cu ea si ea se comporta diferit,adica e mai apropiata. Pai eu cred ca ar trebui sa incerci sa o inviti in oras, la urma urmei nu ai ce pierde, e posibil sa-ti fie teama de un nou refuz dar din moment ce ea se comporta acum diferit e ft posibil sa accepte invitatia ta. Mult succes! astept vesti